توسعه حمل و نقل بندری – ریلی از اهداف سازمان بنادر و دریانوردی


هدف بلند ما در بخش حمل و نقل کشور ، افزایش سهم حمل و نقل ریلی از بنادر است و این مساله بسیار مهمی است که با منافع ملی گره خورده است .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت : توسعه حمل و نقل بندری – ریلی مبتنی بر منافع ملی و هدف مهم سازمان بنادر و دریانوردی است . سی و یکمین جلسه اتاق فکر سازمان بنادر و دریانوردی ، با حضور مهندس راستاد معاون وزیر راه و شهرسازی و معاونین و مدیران کل سازمان بنادر و دریانوردی و شرکت راه آهن و سایر اعضای اتاق فکر برگزار شد . مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در این جلسه ضمن تسلیت حادثه زلزله کرمانشاه و طلب آمرزش و صبر گفت : لازم است بخش های مختلف برای تامین نیازهای مناطق زلزله زده ، امکاناتشان را بسیج کنند و برنامه ریزی لازم برای این اقدام صورت گیرد . وی در ادامه ضمن تشکر از اعضای اتاق فکر ، در خصوص اتصال بنادر و راه آهن گفت : هدف بلند ما در بخش حمل و نقل کشور ، افزایش سهم حمل و نقل ریلی از بنادر است و این مساله بسیار مهمی است که با منافع ملی گره خورده است . محمد راستاد اظهار کرد : باید توجه کنیم که آمارها ما را از واقعیات غافل نکند . اگر صرفا به آمار میزان حمل و نقل ریلی از بنادر در ۶ ماهه اول سال ۹۶ نگاه کنیم افزایش ۲۶  درصدی را ملاحظه می کنیم اما وقتی در نسبت با کل حجم بار می سنجیم مشخص است که سهم راه آهن کاهش یافته است . برای اصلاح وضع موجود و ارتقا سهم ریل نیاز به برنامه کوتاه مدت و بلند مدت داریم . معاون وزیر راه و شهرسازی گفت : ما اخیرا ساختار تشکیلاتی برای حمل و نقل ریلی پیش بینی کرده ایم تا به صورت منسجم تر و متمرکزتر به این مساله پرداخته شود . وی در پایان در خصوص حمل مستقیم بار از کشتی به ریل افزود : در اغلب ترمینال های کانتینری جهان این حمل به صورت مستقیم اتفاق نمی افتد و این شیوه برای برخی موارد با حجم های پایین می تواند مناسب باشد . در این جلسه اعضا نظراتشان را در خصوص وضعیت فعلی حمل و نقل بندری – ریلی مطرح کردند و علل سهم اندک راه آهن تحلیل و بررسی شد .
مطالب مرتبط

تشریح اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی در رابطه با تکمیل کریدور شمال - جنوب

تشریح اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی در رابطه با تکمیل کریدور شمال - جنوب

یکی از مزیت‌های مهم تکمیل کریدور شمال - جنوب این خواهد بود که تجار و بازرگانان کشورهای پیرامونی و جمهوری اسلامی ایران می‌توانند ارتباطات تنگاتنگ و گسترده‌تری با یکدیگر برقرار کنند .

|

انجام عملیات جابجایی کالا در بنادر هرمزگان به صورت شبانه روزی

انجام عملیات جابجایی کالا در بنادر هرمزگان به صورت شبانه روزی

ارائه خدمات الکترونیکی و فعالیت های مبتنی بر فناوری از سالها پیش تاکنون در این اداره کل در حال انجام است و نرم افزارهایی نظیر سامانه جامع دریایی ، سامانه جامع کانتینری موسوم به CCS و سامانه جامع کالاهای جنرال کارگو موسوم به GCOMS بخش زیادی از نیازها و دغدغه های مشتریان را برطرف ...

|

برگزاری هفتمین دوره مسابقات ورزشی ارگان‌های دریایی به میزبانی سازمان بنادر

برگزاری هفتمین دوره مسابقات ورزشی ارگان‌های دریایی به میزبانی سازمان بنادر

مسئولان ورزش ارگان‌های دریایی در این جلسه حضور پیدا می‌کنند و اطلاعات لازم جهت برگزاری ، تاریخ مسابقات ، رشته‌های موردنظر به مسئولان ارائه می‌شود و پس از آن با اعلام آمادگی ارگان‌های دریایی ، دستورالعمل مسابقات به تفکیک رشته‌ها تهیه و برای گروه‌های شرکت کننده ارسال ...

|

سازمان بنادر و دریانوردی عضو جدید ستاد مرکزی خدمات سفر

سازمان بنادر و دریانوردی عضو جدید ستاد مرکزی خدمات سفر

در ایام نوروز ۱۳۹۷ ، نصب و بهره برداری از ۹ فروند اسکله شناور مخصوص گردشگری دریایی در هرمزگان در دستور کار قرار گرفت و با این اقدام گام مهمی در مقوله توسعه گردشگری دریایی برداشته شد و امیدواریم این مدل توسعه زیرساختی در سایر بنادر جنوبی و شمالی کشور نیز مدنظر قرار گیرد .

|

اختصاص سوخت یارانه ای به لنج‌های کمتر از ۵۰۰ تن به شرط تردد در مسیرهای داخلی

اختصاص سوخت یارانه ای به لنج‌های کمتر از ۵۰۰ تن به شرط تردد در مسیرهای داخلی

بر اساس ماده ۵ آیین نامه اصلاحی ، کلیه شناور هایی که تا تاریخ ابلاغ آیین نامه به ثبت موقت رسیده باشند ، مشمول مزایا و تسهیلات این طرح می شوند و شناورهای ثبت موقت شده بعد از ابلاغ ، نمی توانند از آن استفاده کنند .

|