تفاهم‌نامه همکاری میان راهداری استان فارس و اتاق بازرگانی شیراز


این تفاهم‌نامه شروع جدی همکاری میان حمل و نقل جاده‌ای و اتاق بازرگانی است که در آینده ادامه می‌یابد و هدف نهایی آن اصلاح الگوهای سنتی حمل و نقل جاده‌ای و توسعه تجارت و بازرگانی و افزایش میزان سطح اشتعال‌زایی در استان است .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، طی مراسمی ویژه تفاهم‌نامه همکاری میان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس و اتاق بازرگانی شیراز با حضور مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس ، رئیس اتاق بازرگانی شیراز و دست‌اندرکاران حوزه حمل و نقل و تجارت کلان‌شهر شیراز امضاء شد . در این آیین دو طرف با اشاره به اهمیت و جایگاه حمل و نقل جاده‌ای به‌عنوان شریان اصلی و مهم در امر تجارت با رویکرد جابه‌جایی ایمن و به‌موقع (به‌روز) کالاها و نیز لزوم بهره‌مندی هرچه مطلوب فعالان و دست‌اندرکاران تجارت و بازرگانی از ظرفیت و توانمندی‌های حمل و نقل جاده‌ای ، امضای این تفاهم‌نامه را گامی مؤثر در تحقق اهداف توسعه پایدار و مفاهیم واقعی اقتصاد مقاومتی در استان فارس اعلام داشته بر ضرورت شناسایی نقاط ضعف در هر دو حوزه و تلاش در راستای رفع مشکلات مهم و اساسی و ارتقاء سطح هماهنگی و همکاری‌ها تأکید کردند . علیرضا سیاهپور مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس ضمن اشاره به لزوم توجه در امر ارتقای شیوه‌های موجود (سنتی) حمل و نقل جاده‌ای به دستورالعمل‌های روز گفت : صنعت حمل و نقل کالا و شاخص‌های قیمت‌گذاری و ابعاد مختلف بهره‌مندی از خدمات این حوزه تأثیرگذار در رشد اقتصادی جامعه نیازمند رویکردی جدی در این زمینه است . وی ادامه داد : طی سالیان گذشته ارکان تصمیم‌ساز و تأثیرگذار کشور همواره بر اهمیت تولیدات داخلی و نیز افزایش مصرف کالاهای داخلی تأکید دارند ، حال آنکه حمل و نقل جاده‌ای می‌تواند نقش مهمی در کاهش قیمت تمام شده کالاها داشته باشد لذا مهم‌ترین معیار مورد بحث فعلی قیمت تمام شده است که عمدتاً سبب کاهش استقبال از خرید کالای داخلی می‌گردد . سیاهپور تصریح کرد : این تفاهم‌نامه شروع جدی همکاری میان حمل و نقل جاده‌ای و اتاق بازرگانی است که در آینده ادامه می‌یابد و هدف نهایی آن اصلاح الگوهای سنتی حمل و نقل جاده‌ای و توسعه تجارت و بازرگانی و افزایش میزان سطح اشتعال‌زایی در استان است .
مطالب مرتبط

احتمال افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی سفرهای تابستانی در استان گیلان

احتمال افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی سفرهای تابستانی در استان گیلان

بحث ایمنی و نگهداری از محورهای استان مبحثی نیست که مقطعی باشد و به صورت مستمر و همیشگی ادامه دارد . در همه ایام سال اکیپ‌های راهداری و کارشناسان مشغول بررسی و اصلاح نواقص هستند و در این مدت این مساله با شدت بیشتری پیگیری شد. بررسی تابلوها و علائم در جاده‌ها ، خط‌کشی‌ها و ...

|

خدمت رسانی شبانه روزی ۱۲ گشت راهداری استان قم در سفرهای تابستانی

خدمت رسانی شبانه روزی ۱۲ گشت راهداری استان قم در سفرهای تابستانی

گشت‌های راهداری و دوربین‌های کنترل سرعت در محورهای استان فعال هستند ، نقاط حادثه‌خیز آشکارسازی شده که چند نقطه نیز در جاده قدیم قم اصلاح شده و پلیس راه و راهداران در طول مسیرها مستقر هستند .

|

رشد ۱۱ درصدی ترانزیت از ۳۲ مرز فعال کشور در فروردین و اردیبهشت ماه

رشد ۱۱ درصدی ترانزیت از ۳۲ مرز فعال کشور در فروردین و اردیبهشت ماه

بیشترین حجم مسیرهای پرتردد کالا از مرزهای کشور طی مدت مذکور از پرویزخان به بندر امام ، بندر شهید رجایی به مرز باشماق و بندر شهید رجایی به مرز دوغارون بوده است .

|

مصوبات طرح جایگزینی و نوسازی ناوگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری

مصوبات طرح جایگزینی و نوسازی ناوگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری

سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای/ شهرداری‌ها مکلفند ترتیبی اتخاذ نماید که معاینه فنی ادواری خودروهای جایگزین مطابق قوانین و مقررات انجام و گزارش مربوطه را به وزاتخانه‌های نفت ، راه و شهرسازی و کشور اعلام نمایند .

|

جابجایی بیش از ۱۷۵ هزار نفر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی خراسان جنوبی

جابجایی بیش از ۱۷۵ هزار نفر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی خراسان جنوبی

بر اساس اطلاعات سامانه کارت هوشمند مسافر استان تعداد ۱۶۴۳ نفر راننده در این بخش شاغل می‌باشند .

|