افزایش ۹۰ درصدی جابجایی مسافر با قطارهای حومه‌ای


میزان مسافر جابجا شده با قطارهای حومه‌ای ۳۵ میلیون نفر در سال اعلام شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از افزایش ۹۰ درصدی برخوردار بوده است .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون مسافری راه‌آهن گفت : با احتساب جابجایی ۲۷ میلیون مسافر در سال ، راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران چهار هزار میلیارد تومان صرفه جویی در بخش سوخت ، آلایندگی زیست محیطی و تلفات داشته است . میر حسن موسوی در نشستی با اعضای شورای اداری راه‌آهن آذربایجان نسبت به تلاش بیشتر تمامی کارکنان برای جلب بار های ریل پسند و ارتقای کیفیت خدمات مسافری تاکید کرد و افزود تبلور همه فعالیت های راه آهن در جابجایی مسافر است و در این راستا باید نهایت تلاش را برای جلب رضایت ارباب رجوع انجام داد معاون مسافری راه آهن به تعداد مسافر جابجا شده در قطارهای مسافری اشاره کرد و گفت "با جابجایی ۲۷ میلیون مسافر در سال ، راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران چهار هزار میلیار تومان صرفه جویی در بخش سوخت ، آلایندگی زیست محیطی ، و فوتی داشته است" معاونت مسافری راه آهن جمهوری اسلامی ایران از رده خارج کردن ناوگان بالای ۴۵ سال  و بکارگیری ناوگان با عمر ۳۰ سال را  را بخشی از خدمات راهبردی  راه آهن در  معاونت مسافری اعلام کرد و افزود توسعه قطار‌های محلی و گردشگری در بخش مسافری به طور جدی پیگیری می شود . موسوی میزان مسافر جابجا شده با قطارهای حومه‌ای را ۳/۵ میلیون نفر در سال اعلام کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل از افزایش ۹۰ درصدی برخوردار بوده است . اقدام سریع نسبت به آماده‌سازی ایستگاه‌ برای استقبال از تبریز ۲۰۱۸ عبدالمحمدی مدیر کل ساختمان و تاسیسات و سرپرست خدمات ایستگاهی راه آهن نیز در بازدید از پروژه در دست توسعه ایستگاه تبریز ، برای استقبال از  تبریز ۲۰۱۸ با توسعه فضاهای ایستگاهی و زیباسازی مبلمان ورودی ایستگاه‌ها و تجهیز تمامی ایستگاه‌ها به امکانات مورد نیاز مسافر اعلام آمادگی کرد و نسبت به اجرای سریع و پیگیری پروژه‌های در دست اقدام ‌تاکید نمود . شاپور ارصلانی مدیر کل راه آهن آذربایجان نیز با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان شهر نمونه گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ ، از آمادگی راه آهن آذربایجان برای پذیرش گردشگران از نقاط مختلف جهان با اجرای پروژه توسعه ایستگاه های حوزه استحفاظی این اداره کل از جمله ایستگاه تبریز و جلفا ، راه اندازی قطار‌های حومه ای و زیباسازی مبلمان ورودی ایستگاه‌ها و ارتقای کیفیت خدمات ایستگاهی خبر داد و نسبت به واگذاری اعتبار لازم برای عملیاتی شدن پروژه های تعریف شده در زمینه بهسازی و باز سازی خطوط راه آهن آذربایجان و افزایش سرعت قطار‌های مسافری تاکید کرد .
مطالب مرتبط

معارفه مدیرکل جدید دفتر سرمایه‌گذاری و اقتصاد حمل‌و‌نقل شرکت راه‌آهن

معارفه مدیرکل جدید دفتر سرمایه‌گذاری و اقتصاد حمل‌و‌نقل شرکت راه‌آهن

در این مراسم نوراله بیرانوند معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل و مازیار یزدانی معاون فنی و زیر بنائی راه آهن به ایراد سخنانی در مورد اقدامات انجام شده در دفتر سرمایه گذاری و اقتصاد حمل و نقل راه آهن و برنامه های پیش روی آن پرداختند و از خدمات صنوبری با اهدای لوح تقدیر تشکر و ...

|

تشریح گزارش وضعیت پروژه‌‌های در دست اجرای حمل‌ونقل ریلی حومه‌‌ای

تشریح گزارش وضعیت پروژه‌‌های در دست اجرای حمل‌ونقل ریلی حومه‌‌ای

سهم حمل‌ونقل ریلی از جابجایی مسافران حومه ای حدود ۱۷ هزار نفر است که حاکی از سهم ۰.۵ درصدی ریل است . در حالی که سهم ریل در حمل‌ونقل حومه‌ای توکیو ۵۷ درصد و در کشورهای اروپایی بیش از ۲۴ درصد است .

|

ضرورت عبور وسایل نقلیه و ادوات کشاورزی از گذرگاه‌های مجاز راه‌آهن

ضرورت عبور وسایل نقلیه و ادوات کشاورزی از گذرگاه‌های مجاز راه‌آهن

هم اکنون مسیر دو خطه قطار تهران - مشهد باز است و تردد قطارها در این مسیر طبق برنامه از پیش اعلام شده در جریان است . خوشبختانه این اتفاق تلفاتی در پی نداشت اما راننده کامیون بعد از وقوع سانحه متواری و در این بین خسارت جزئی به لکومتیو وارد شده است .

|

آمادگی روسیه برای سرمایه‌گذاری در راه آهن ایران

آمادگی روسیه برای سرمایه‌گذاری در راه آهن ایران

اعلام آمادگی مجدد پوتین در حوزه حمل و نقل ریلی به ویژه پروژه های خطوط و ناوگان برقی بیانگر تحکیم برنامه های دولت در این حوزه و تحقق آن تا سند چشم انداز ۲۰ ساله جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود .

|

خاطرات مهماندار قطار در رابطه با یافتن کیف یک میلیارد تومانی

خاطرات مهماندار قطار در رابطه با یافتن کیف یک میلیارد تومانی

پس از بررسی کیف متوجه شدم که اسناد بسیار با ارزشی در کیف وجود دارد که از جمله آن‌ها ۱۲سند تک‌برگ ، سه سند منگوله‌دار و تعدادی اوراق ضمانت قرارداد با شرکت‌های مختلف بود . به‌علاوه مبلغ ۶۵۰ میلیون تومان پول نقد و ۳۵۰ میلیون چک در وجه حامل در کیف موجود بود .

|