در حال بارگذاری ...
 • تداوم و پیگیری مکاتبات با طرف عراقی برای خارج‌سازی باقی‌مانده مغروقه‌ها از اروندرود

  لایروبی اروند رود همیشه از موضوعات مهم منطقه برای رونق بندر و تردد شناورها به حساب می‌آید که در برخی نقاط نیاز به همکاری طرف عراقی دارد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت : در جریان بازدید از اروندرود ، تمام مغروقه‌های باقیمانده مورد بررسی قرار گرفت و دستورات مقتضی در خصوص پیگیری برای خارج‌سازی آنها داده و همچنین مکاتبات و پیگیری‌های لازم از طریق مبادی ذیربط با طرف عراقی برای خارج‌سازی این مغروقه‌ها نیز انجام می‌شود .

  علی عسکری صبح امروز به همراه معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان به مدت ۵ ساعت از آبراه اروند بازدید کرد .

  وی در جریان این بازدید ضمن بررسی امکان سنجی لایروبی اروند ، اظهار داشت : در صورت لایروبی سه نقطه بحرانی از اروندرود که به میزان ۱۱ میلیون متر مکعب است ، ظرفیت تردد به شکل قابل توجهی افزایش و امکان تردد شناورها تا آبخور ۸.۵ متر فراهم می‌شود .

  مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت : لایروبی اروند رود همیشه از موضوعات مهم منطقه برای رونق بندر و تردد شناورها به حساب می‌آید که در برخی نقاط نیاز به همکاری طرف عراقی دارد .

  عسکری بیان کرد : در جریان این بازدید تمام مغروقه‌های باقی‌مانده مورد بررسی قرار گرفت و دستورات مقتضی در خصوص پیگیری مجدانه برای خارج‌سازی آنها داده و همچنین مکاتبات و پیگیری‌های لازم از طریق مبادی ذیربط با طرف عراقی برای خارج‌سازی این مغروقه‌ها نیز انجام می‌شود .

  وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر تنها سه مغروقه در آبراه اروند که احتمال خطر برای دریانوردی ایمن در طول آبراه را دارد ، باقی مانده است ، تصریح کرد : پیگیری برای خارج‌سازی این سه فروند در سال جاری با جدیت انجام خواهد شد .

  مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت : بزرگترین مغروقه باقی‌مانده از جنگ تحمیلی در نزدیکی اسکله خانیان است که یکی از کم‌عرض‌ترین و خطرناک‌ترین نقاط این آبراه اروند را نیز به وجود آورده است که خارج‌سازی آن در دستور کار است .
  مطالب مرتبط

  بندر خرمشهر در فرآیندهایی چون اجرای سیستم نت ، اجرای پروژه‌ها ، بهره‌وری منابع انسانی و مستندسازی و بایگانی اسناد خوش درخشید و با کسب ۹۲/۱۷ امتیاز و ثقل در میان بنادر کشور ، حائز رتبه اول و برتر شد .

  |

  بندر خرمشهر با قرار گرفتن در منطقه آزاد اروند و همجواری با کشورهای عراق و کویت و داشتن امکانات و زیرساخت‌های به روز از ظرفیت‌های کم‌نظیر و مناسبی برخوردار است که سرمایه‌گذاران می‌توانند از آن برای رونق و توسعه استفاده کنند .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ با حکم معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ، علی عسکری به عنوان مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر ...

  |

  از نکات مهم در این زمینه به کارگیری نیروهای بومی است که حدود ۱۰۰ نفر از نیروی کار بومی فعال در این شرکت در بخش تخصصی کار و مونتاژ خودروهای آتش نشانی در حال کار هستند و به عبارتی بومی سازی دانش محسوب می شود .

  |

  به دلیل موقعیت خاص آبراهه اروند و طول آن که از دهانه خلیج فارس تا بندر خرمشهر ۶۲ مایل دریایی است ، اجرای عملیات پایلوت در این آبراهه حیاتی و ضروری بوده و در این بندر از پیش از پهلوگیری تا خروج شناور از آبراهه خدمات مطلوبی در این زمینه به شناورها ارائه می‌شود .

  |

  نظرات کاربران