در حال بارگذاری ...
 • انعقاد ۳۳۰ میلیارد تومان قرارداد جاری در حوزه راه استان زنجان

  اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان حدود پنج هزار و ۶۰۰ کیلومتر آزادراه ، بزرگراه ، راه‌های اصلی و فرعی را زیرپوشش دارد که از این میزان چهار هزار کیلومتر راه روستایی است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت : امسال ۳۳۰ میلیارد تومان قرارداد جاری با پیمانکاران مختلف در حوزه راه این استان منعقد شده است .

  عبدالحسین علی‌اکبری گفت : قرارداد های جاری با پیمانکاران مختلف در حوزه‌های آسفالت راه برای روستاهای بالای ۵۰ خانوار منعقدشده است و در مرحله بعد نیز برای روستاهای بیشتر از ۲۰ خانوار انجام می‌شود . امسال منابع خوبی در قانون بودجه در حوزه راه روستایی از محل محرومیت‌زدایی ، اعتبارات استانی و سایر محل‌ها پیش‌بینی‌شده است .

  علی‌اکبری یادآوری کرد : امسال در حد توان اعتباری پروژه‌های روکش آسفالت ، نصب نیوجرسی ، روشنایی در نقاط پرحادثه پروژه ها را ادامه خواهیم کرد . سال گذشته ۲۰۰ میلیارد تومان در حوزه راهداری استان زنجان  اعم از آسفالت ، روشنایی و نصب بلوک‌های مفصلی هزینه شد .

  مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان با اشاره به اینکه بر اساس آمار سال ۱۳۹۶ در استان  ۷۴ نقطه حادثه‌خیز شناسایی شد که از این تعداد۱۱ تقاطع  رفع شده است افزود : بر اساس آخرین آمار در استان زنجان ۱۰۵ نقطه پرحادثه در فاز نخست شناسایی‌شده که بر اساس فرمول‌های مختلف از این تعداد ، پروژه‌های مهم اولویت‌بندی و ابلاغ خواهد شد که تاکنون رقم نهایی اعلام‌نشده و به مدت سه سال نقاط پرحادثه را رفع می‌کنیم .

  اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان حدود پنج هزار و ۶۰۰ کیلومتر آزادراه ، بزرگراه ، راه‌های اصلی و فرعی را زیرپوشش دارد که از این میزان چهار هزار کیلومتر راه روستایی است .
  مطالب مرتبط

  ساماندهی و تعریض محور هیدج – صایین قلعه ، محور پلیس‌راه – چیر ، تقاطع غیرهمسطح نیک‌پی ، تقاطع زیرگذر شهر خرمدره و ساماندهی تعریض خروجی قیدار به حصار به طول ۷ کیلومتر از جمله نقاطی حادثه‌خیزی هستند که رفع آنان در دست انجام است و تاکنون ۱۲ میلیارد تومان برای این پروژه‌ها ...

  |

  مکاتباتی با سازمان حج و زیارت و سازمان هواپیمایی کشوری داشتیم که آمار بلیت‌هایی که به صورت یکسره خریداری شده را به سازمان راهداری اعلام کنند تا برای عزیزانی که اراده بر تردد زمینی دارند ، امکانات لازم پیش‌بینی شود . هرچند ظرفیت برای تمامی تعداد ۶۰ هزار نفر فراهم شده است .

  |

  با بررسی‌های انجام شده اگر هر سال ۱۰ هزار میلیارد تومان در اختیار سازمان راهداری و حمل و نقل جاده قرار گیرد می توان امیدوار بود بعد از حدود چهار سال نزدیک به ۳۰ تا ۳۲ هزار کیلومتر راه روستایی جدید ساخته شود .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای طارم‌سفلی از اجرای چند طرح نگهداری راه‌ها در این بخش طی سال جاری خبر داد . ...

  |

  ۶۵ تابلو علائم اخطاری و مسیر نمای جدید در حوزه شهرستان سرپل ذهاب نصب شده است و ۱۷ تابلو نیز بهسازی شده است .

  |

  نظرات کاربران