در حال بارگذاری ...
 • فراهم شدن امکان تخلیه سریع انواع دام های سبک و سنگین در بندر چابهار

  تا پایان سال برنامه ورود سه شناور حامل دام سبک به بندر چابهار نهایی شده است که اولین شناور ظرف ۲۴ ساعت آینده وارد بندر خواهد شد که با فعالیتهای شبانه روزی بندر در روزهای پایانی سال تلاش خواهد شد در کوتاه ترین زمان ممکن عملیات پهلودهی و تخلیه کشتی ها انجام شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،  مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت : با تامین زیرساختهای بندری و تجهیزات تخلیه دام زنده از شناورهای حمل دام ؛ امکان تخلیه سریع انواع دام های سبک و سنگین در بندر چابهار فراهم شد .

  بهروز آقایی با اشاره به ظرفیت های مناسب بندری و امکانات کشتارگاهی استان و شهرستان چابهار و همچنین نیاز کشور به تامین به موقع دام در روزهای پایانی سال ، اظهار کرد : امکانات موجود بندر چابهار فرصت بسیار مناسبی برای تخلیه محموله های دریایی وارداتی دام زنده به کشور خواهد بود . همه دستگاههای استان از ظرفیت موجود با تشریک مساعی جهت کاهش هزینه و تسریع تخلیه و حمل محموله تلاش کنند .

  وی افزود : تا پایان سال برنامه ورود سه شناور حامل دام سبک به بندر چابهار نهایی شده است که اولین شناور ظرف ۲۴ ساعت آینده وارد بندر خواهد شد که با فعالیتهای شبانه روزی بندر در روزهای پایانی سال تلاش خواهد شد در کوتاه ترین زمان ممکن عملیات پهلودهی و تخلیه کشتی ها انجام شود . ورود همزمان سه شناور حامل دام ظرف یک هفته و واردات ۸۰ هزار راس دام بصورت حمل دریایی برای اولین بار در کشور از طریق بندر چابهار بی سابقه است .
  مطالب مرتبط

  صعود ۱۰ پله ای ایران در شاخص رقابت پذیری و کیفیت زیرساخت های بنادر

  صعود ۱۰ پله ای ایران در شاخص رقابت پذیری و کیفیت زیرساخت های بنادر

  طی ۱۰ سال گذشته ، جمعا ۱۰۰ میلیارد دلار در بنادر منطقه خلیج فارس و دریای عمان سرمایه گذاری شده است که بیشترین آن به کشور امارات با سرمایه گذاری ۲۰ میلیارد دلاری برای توسعه بنادر کانتینری جبل علی ، خورفکان و فجیره و کشور عمان برای سرمایه گذاری ۱۵ میلیارد دلاری در بنادر صحار ، ...

  |

  آمادگی کامل بنادر چابهار برای استقبال از هموطنان و میهمانان نوروزی

  آمادگی کامل بنادر چابهار برای استقبال از هموطنان و میهمانان نوروزی

  همایش پاکسازی ساحل ، برگزاری مانورهای جستجو و نجات ، برگزاری کلاس های توجیهی ایمنی و حفاظت دریایی، تهیه و توزیع حلقه و جلیقه نجات و تهیه و‌ توزیع بروشورهای راهنمای میهمانان نوروزی در بین بنادر تابعه از جمله اقدامات بندر چابهار در استقبال از مسافران نوروزی است .

  |

  برگزاری مانور عملیاتی امداد و نجات و اطفاء حریق در بندر چابهار

  برگزاری مانور عملیاتی امداد و نجات و اطفاء حریق در بندر چابهار

  این مانور با حضور نیروهای آتش نشان ، کارکنان ساختمان اداری ، اداره امور بندری ، مرکز HSE ، یگان حفاظت بندر ، واحد فنی و مهندسی ، واحد اداری و مالی و حراست در ساختمان شماره یک بندر شهید بهشتی چابهار با موفقیت صورت پذیرفت .

  |

  نظرات کاربران