در حال بارگذاری ...
 • صادرات بیش از ۱۴۰ هزار تن کالا از پایانه مرزی بیله سوار طی ۴ ماهه نخست امسال

  در ۴ماهه اول امسال بیش از ۴۲ هزارتن کالا توسط یک هزار و ۷۷۴ دستگاه از مرز بیله سوار ترانزیت خروجی شده اند که از این میزان ۴۱۱ هزارتن کالا توسط یک هزار و ۷۰۵ دستگاه کامیون آذری و یک هزار و ۵۵۰ تن کالا نیز توسط ۶۹ دستگاه کامیون ترکی ترانزیت شده اند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل گفت : در ۴ ماهه امسال بیش از ۱۴۰ هزار تن انواع کالا از پایانه مرزی بیله سوار صادر شده است .

  علی رحمتی ، با بیان اینکه این میزان صادرات در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۴۷ هزار تن بود و ۱۱۸ درصد افزایش نشان می دهد ، گفت : این میزان کالا توسط ۴ هزار و ۵۸۵ دستگاه کامیون به کشورهای آذربایجان ، روسیه و گرجستان صادر شده است . از این تعداد ۹۸ هزارتن کالا توسط ۴ هزار و ۳۳۴دستگاه کامیون ایرانی ، ۷۴۹تن توسط ۳۲ کامیون آذری و ۵ هزارتن کالا نیز توسط ۲۱۹ کامیون گرجی از پایانه مرزی بیله سوار خارج شده اند .

  عضو کمیسیون ایمنی راه های استان با اشاره به اینکه در مدت یاد شده ۵ هزارتن کالا توسط ۲۳۳ دستگاه کامیون وارد کشور شده است ، بیان کرد : عمده کالاهای وارداتی به این پایانه تخته، خوراک دام ، خاک صنعتی ، گاو وشیرین بیان است که در این زمینه نسبت به مشابه سال قبل با کاهش روبرو بوده ایم .

  عضو شورای ترافیک استان از رشد ۵۴ درصدی ترانزیت ورودی و خروجی در این پایانه خبر داد و گفت : در ۴ماهه اول امسال بیش از ۴۲ هزارتن کالا توسط یک هزار و ۷۷۴ دستگاه از مرز بیله سوار ترانزیت خروجی شده اند که از این میزان ۴۱۱ هزارتن کالا توسط یک هزار و ۷۰۵ دستگاه کامیون آذری و یک هزار و ۵۵۰ تن کالا نیز توسط  ۶۹ دستگاه کامیون ترکی ترانزیت شده اند .

  وی عمده ترین کالاهایی که از مرز بیله سوار ترانزیت ورودی وخروجی شده اند را گازوئیل بنزین گندم سیمان گچ فرش آب معدنی و نمک وام دی اف برشمرد .

  مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان جابجایی و ترانزیت کالا در این پایانه مرزی را روان و عادی اعلام کرد .
  مطالب مرتبط

  روحیه ایثار و مجاهدت ، خمیر مایه اصلی فعالان حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور

  روحیه ایثار و مجاهدت ، خمیر مایه اصلی فعالان حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور

  در بخش حمل و نقل ناوگان حمل و نقل کالا با مجاهدت اقدام به تخلیه و حمل کالاهای اساسی از بنادر شمالی و جنوبی کردند ، کما این که در حوزه حمل و نقل مسافر نیز خدمات شایسته ای به مسافران ارائه می شود .

  |

  نظرات کاربران