در حال بارگذاری ...
 • صادرات بیش از ۱۴۰ هزار تن کالا از پایانه مرزی بیله سوار طی ۴ ماهه نخست امسال

  در ۴ماهه اول امسال بیش از ۴۲ هزارتن کالا توسط یک هزار و ۷۷۴ دستگاه از مرز بیله سوار ترانزیت خروجی شده اند که از این میزان ۴۱۱ هزارتن کالا توسط یک هزار و ۷۰۵ دستگاه کامیون آذری و یک هزار و ۵۵۰ تن کالا نیز توسط ۶۹ دستگاه کامیون ترکی ترانزیت شده اند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل گفت : در ۴ ماهه امسال بیش از ۱۴۰ هزار تن انواع کالا از پایانه مرزی بیله سوار صادر شده است .

  علی رحمتی ، با بیان اینکه این میزان صادرات در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۴۷ هزار تن بود و ۱۱۸ درصد افزایش نشان می دهد ، گفت : این میزان کالا توسط ۴ هزار و ۵۸۵ دستگاه کامیون به کشورهای آذربایجان ، روسیه و گرجستان صادر شده است . از این تعداد ۹۸ هزارتن کالا توسط ۴ هزار و ۳۳۴دستگاه کامیون ایرانی ، ۷۴۹تن توسط ۳۲ کامیون آذری و ۵ هزارتن کالا نیز توسط ۲۱۹ کامیون گرجی از پایانه مرزی بیله سوار خارج شده اند .

  عضو کمیسیون ایمنی راه های استان با اشاره به اینکه در مدت یاد شده ۵ هزارتن کالا توسط ۲۳۳ دستگاه کامیون وارد کشور شده است ، بیان کرد : عمده کالاهای وارداتی به این پایانه تخته، خوراک دام ، خاک صنعتی ، گاو وشیرین بیان است که در این زمینه نسبت به مشابه سال قبل با کاهش روبرو بوده ایم .

  عضو شورای ترافیک استان از رشد ۵۴ درصدی ترانزیت ورودی و خروجی در این پایانه خبر داد و گفت : در ۴ماهه اول امسال بیش از ۴۲ هزارتن کالا توسط یک هزار و ۷۷۴ دستگاه از مرز بیله سوار ترانزیت خروجی شده اند که از این میزان ۴۱۱ هزارتن کالا توسط یک هزار و ۷۰۵ دستگاه کامیون آذری و یک هزار و ۵۵۰ تن کالا نیز توسط  ۶۹ دستگاه کامیون ترکی ترانزیت شده اند .

  وی عمده ترین کالاهایی که از مرز بیله سوار ترانزیت ورودی وخروجی شده اند را گازوئیل بنزین گندم سیمان گچ فرش آب معدنی و نمک وام دی اف برشمرد .

  مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان جابجایی و ترانزیت کالا در این پایانه مرزی را روان و عادی اعلام کرد .
  مطالب مرتبط

  ساماندهی مرز باشماق از اولویت های سازمان راهداری

  ساماندهی مرز باشماق از اولویت های سازمان راهداری

  در مرز باشماق کارهای خوبی انجام شده است چرا که مرز بایستی در شأن مردم و نظام باشد، زیرساخت هایی مانند جاده ها و پارکینگ را باید ساماندهی کنیم تا رانندگان با فراغ بال به مرز آمده و امور ترانزیتی خود را در کمترین زمان انجام دهند.

  |

  نظرات کاربران