در حال بارگذاری ...
 • برگزاری نشست کارگروه بندر هوشمند در اداره بنادر و دریانوردی بوشهر

  یکی دیگر از مواردی که به شدت به آن توجه می شود پالایش پروژه ها خواهد بود بدین معنی که در مرحله انتخاب پروژه ، پروژه هایی که در وضعیت عملکردی بنادر استان بوشهر موثر هستند در اولویت قرار دارند .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در نشست کارگروه بندر هوشمند ، گفت : پالایش پروژه ها برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است و در همین راستا ، در مرحله انتخاب پروژه ، پروژه‌هایی که در وضعیت عملکردی بنادر استان بوشهر موثر هستند ، در اولویت قرار دارند .

  با حضور رییس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر ، نشست کارگروه بندر هوشمند در دفتر مدیرکل بنادر و دریانوردی استان ، برگزار شد . محمد مهدی بنچاری مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در ابتدای این  نشست گفت : یکی از جنبه‌های اصلی و موثر در پروژه‌های اسمارت‌پورت در بنادر دنیا ، حضور دانشگاه‌های معتبر آن مناطق است . همزمانی امضای تفاهم نامه میان اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر و دانشگاه آزاد بامطرح شدن موضوع اسمارت‌پورت باعث شد این دانشگاه سریعا تیمی را تشکیل بدهد و این موضوع را دنبال کند .

  وی تاکید کرد : توقع ما از کارگروه تعریف شده در دانشگاه آزاد و هر دانشگاه معتبر دیگر این است که هم در تعریف پروژه و هم در انجام پروژه با اداره کل بنادر و دریانوردی استان تعامل و همکاری تنگاتنگ داشته باشند . این اداره کل در انجام پروژه اسمارت پورت از رویه های معمول گام را فراتر گذاشته و از کارگروه تشکیل شده خواستیم که خودشان با استقرار در بندر بوشهر تمامی زوایا را شناسایی و نیاز های بندر را استخراج کنند .

  بنچاری اضافه کرد: یکی دیگر از مواردی که به شدت به آن توجه می شود پالایش پروژه ها خواهد بود بدین معنی که در مرحله انتخاب پروژه ، پروژه هایی که در وضعیت عملکردی بنادر استان بوشهر موثر هستند در اولویت قرار دارند . یکی از توافقات صورت گرفته در این نشست ، توافق بر انجام بازدیدها و مستقر کردن نیروها در بخش عملیاتی بندر بوشهر است . به این دلیل که رویکرد ما نسبت به عملکرد شاخص‌های بندری پر رنگ تر از جنبه های دیگر خواهد بود .

  وی بیان کرد : دیگر جنبه های مهم پروژه اسمارت پورت نیز می توان به ارتباط موثر فی ما بین صنعت و دانشگاه اشاره کرد و با رویکردی که دارد می تواند یک الگوی خوب مبنی بر همکاری دانشگاه ها با یک محیط صنعتی ،اجرایی همانند اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر باشد . بحمدلله تیم تشکیل شده در دانشگاه آزاد بوشهر تیم خوب و فعالیست و امیدداریم با کمک این عزیزان این اتفاق مهم در بندر بوشهر صورت پذیرد .

  مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر خاطرنشان کرد : این اداره کل در به ثمر نشستن هر چه بهتر این موضوع با دیگر دانشگاه های معتبر داخلی  و دانشگاه های خارجی نیزگفتگو ها و پیگیریهای لازم را انجام خواهد دادو این مهم را پیگیری خواهد کرد .

  در ادامه این نشست دکتر عبدالهی رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر ضمن اعلام آمادگی همه جانبه  دانشگاه آزاد در انجام  این مهم ، عنوان کرد : در تسریع حرکت به سمت بندر هوشمند در هر زمینه آماده همکاری هستیم و افراد انتخاب شده در این کارگروه نیز از نیروهای توانمند ، با انگیزه و علاقمند به این موضوع هستند تا پروژه هایی را در بندر بوشهر تعریف و پیاده سازی کنند .
  مطالب مرتبط

  تشکیل کارگروه هوشمندسازی بندر در دانشگاه خلیج فارس بوشهر

  تشکیل کارگروه هوشمندسازی بندر در دانشگاه خلیج فارس بوشهر

  در حال حاضر دانشگاه با همکاری دستگاه های اجرایی دیگر و با رویکرد مطالعات کاربردی و نه فقط پژوهشی در حال انجام پروژه هایی در سطح استان بوشهر می باشد . با توجه به نقش و اهمیت دریا در معیشت مردم استان بوشهر توجه و تمرکز بر روی مطالعات و پژوهش های دریا محور را از وظایف اصلی خود می ...

  |

  لزوم تبدیل مجتمع بندری نگین بوشهر به یکی از بنادر توانمند جنوب کشور

  لزوم تبدیل مجتمع بندری نگین بوشهر به یکی از بنادر توانمند جنوب کشور

  برای ارتقا ایمنی دریانوردی ، ناوگان سنتی استان بوشهر باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد . در این ارتباط تعدادی شناور آتشخوار در بنادر استان بکارگیری شدند که این رویه همچنان ادامه خواهد داشت .

  |

  نظرات کاربران