در حال بارگذاری ...
 • فردریک ام جونز

  نام لاتین : Frederick McKinley Jones
   
  اختراعات :

  سیستم سردساز اتوماتیک برای وسایل نقلیه

   

  فردریک ام. جونز در سال ۱۸۹۲ در سینسیناتی متولد شد. بعد از بازگشت از فرانسه و بعد از خدمت در جنگ جهانی اول ، جونز به عنوان تعمیرکار ، شروع به کار کرد. تسلط او در قطعات الکترونیکی اکثرا خودآموخته بود. یعنی از راه تجربه ، کار و فرآیند اختراع به این امر رسیده بود. وی با تجربیات خود به عنوان مکانیک یک موتور گازوئیلی خود استارته تولید کرد.

   

   

  در اواخر ۱۹۲۰ فردریک جونز یک سری قطعات برای توسعه صنعت فیلم طراحی کرد ، که پروژکتورهای صامت فیلم را برای استفاده در فیلم های کلام دار توسعه می داد. او هم چنین یک دستگاه برای قسمت دفتری فیلم که بلیط ها و باقیمانده پول را به مشتری ها تحویل می داد ساخت. فردریک م.جونز ، در سال ۱۹۵۳ اولین سیستم سردساز اتوماتیک را برای بارکش های حمل و نقل طولانی اختراع کرد. سیستم ، برای گستره ای از حامل های رایج دیگر شامل کشتی ها و ماشین های خط آهن ، تطبیق داده شد. این اختراع مشکل خراب شدن غذا در طی کشتیرانی های طولانی را حل کرد و توانایی فراهم کردن محصولات تازه در ایالات متحده در وسط تابستان یا زمستان ، باعث شد تا عادت های غذایی مصرف کننده های آمریکایی عوض شود.

   

  مکالمه با یک راننده بارکش که یک محموله مرغ را به خاطر مدت طولانی سفر و آتش گرفتن کوپه مخزن بارکش از دست داده بود ، سبب الهام ایجاد یک واحد سردسازی به جونز شد. فردریک جونز هم چنین یک واحد تهویه هوا را برای بیمارستان های نظامی و یک یخچال برای آشپزخانه های نظامی ایجاد کرد.

   


  | شناسه مطلب: 835  نظرات کاربران