در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • ایمن سازی ۷۶ نقطه حادثه خیز در جاده های زنجان

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، رئیس پلیس‌راه استان زنجان گفت: ۷۶ نقطه حادثه خیز در جاده های زنجان ایمن سازی می شود. سرهنگ ...

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، رئیس پلیس‌راه استان زنجان گفت: ۷۶ نقطه حادثه خیز در جاده های زنجان ایمن سازی می شود.

  سرهنگ علی‌اصغر شیرمحمدی ظهر سه شنبه در جلسه کارگروه شورای ترافیک با اشاره به اینکه طرح تست سلامت رانندگان به جد از سوی پلیس‌راه اجرا می‌شود، افزود: از آغاز سال جاری تاکنون بیش از ۸۵۰ مرحله تست سلامت از رانندگان انجام‌گرفته است.

  وی اظهار کرد: در ۹ ماه سال جاری از ۲ هزار و ۸۲۴ نفر از رانندگان تست اعتیاد گرفته‌شده است. در این میان تست اعتیاد بیش از ۲۵ نفر از رانندگان مثبت بوده و پلیس‌راه به‌شدت با این رانندگان برخورد می‌کند.

   


   

  وی به برخورد پلیس‌راه با این رانندگان اشاره کرد و یادآور شد: در این راستا ۶ ماه گواهی‌نامه آنها توقیف‌شده و همچنین دو میلیون ریال جریمه نقدی و ۱۰ نمره منفی برای رانندگان خاطی ثبت می‌شود.

  رئیس پلیس استان زنجان بابیان اینکه رانندگانی که  اعتیاد داشته و یا از الکل استفاده می‌کنند در تصادفات بسیار نقش دارند، تصریح کرد: متأسفانه این افراد تعادل عصبی ندارند و باعث وقوع تصادف  می‌شوند.

  سرهنگ شیرمحمدی به ایمن‌سازی نقاط حادثه‌خیز در استان زنجان اشاره کرد و افزود: ایمن‌سازی جاده‌ها در بیش از ۷۶ نقطه استان در حال انجام است و در ۳۰ الی ۴۰ نقطه به بهره‌برداری رسیده است. در راستای شناسایی نقاط حادثه‌خیز  کار مشترکی از سوی شهرداری و پایانه‌های حمل‌ونقل استان در کل محورها انجام‌شده و پلیس با همکاری اداره راه و ترابری استان زنجان چندین نقطه حادثه‌خیز را شناسایی کرده است.

  وی تقاطع‌های غیر هم‌سطح سه راهی طارم و چند نقطه دیگر را حادثه‌خیز اعلام کرد و گفت: نصب چراغ راهنمایی، نصب تابلو و اصلاح برخی موارد در این مناطق از موارد اقدامات انجام‌شده می‌باشند، که باعث کاهش تصادفات در این مناطق شده است.

   
  مطالب مرتبط

  تشریح عملکرد بنادر کشور در ماه های ابتدایی سال جاری

  تشریح عملکرد بنادر کشور در ماه های ابتدایی سال جاری

  آنچه در حال حاضر در میان کشورها و حتی در جامعه ایران رواج دارد این است که مسئولان با یکدیگر گفتمان ندارند ، اما در مورد یکدیگر زیاد حرف می زنند . ضرورت دارد که هر از چندگاهی بخش های مختلف سازمان به منظور رفع چالش ها و خطاها ، با یکدیگر تبادل نظر و مذاکره کنند که بستر این امر باید ...

  |

  به دنبال مفهوم اقتصاد مقاومتی در بحث حمل و نقل کشور

  به دنبال مفهوم اقتصاد مقاومتی در بحث حمل و نقل کشور

  ما نمی توانیم حمل و نقل هوایی را به عنوان مثال بدون ارتباط با جهان تعریف کنیم و این مساله در حوزه حمل و نقل جاده‌ای ، ریلی و دریایی هم صدق می کند . وقتی می گوییم ایران یک موقعیت مهم در حوزه حمل و نقل ریلی و جاده ای دارد مفهوم آن یک پیوستگی است که باید داشته باشیم .

  |

  نظرات کاربران