در حال بارگذاری ...
 • سه فرصت جدید در حمل و نقل عمومی با اجرای برجام

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به توانمندی های داخلی در این بخش با توجه به اجرای برجام ...

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به توانمندی های داخلی در این بخش با توجه به اجرای برجام گفت: طبیعی است با اجرای برجام فرصت های جدیدی برای حمل و نقل عمومی در کشور فراهم شود.

  سید جعفر تشکری هاشمی با بیان اینکه بیشترین تاثیرات اجرای برجام در بخش مبادلات پولی نمود خواهد داشت، تصریح کرد: ایجاد فاینانس به دلیل تقاضای روز افزون شرکت های خارجی به منظور حضور در پروژه های پایدار، یکی از ره آوردهای برجام در بخش حمل و نقل عمومی است اما اجرای برجام مانع استفاده از تولیدات داخلی نخواهد بود. با اعلام علاقه مندی شرکت های سرمایه گذار خارجی به صورت BOT در بخش اتوبوسرانی فرصت خوبی برای حمل و نقل شهری مهیا شده تا نسبت به توسعه و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی شهری در کشور و به ویژه تهران اقدام شود که این امر، دومین فرصت است.

   

   

  معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ضمن ارزیابی مثبت شرایط پس از برجام افزود: سومین فرصت مهمی که با اجرای برجام در بخش حمل و نقل عمومی می افتد امکان تامین مستقیم برخی نیازهای صنعت حمل و نقل از سازندگان خارجی است که پیشتر آمادگی خود را در این زمینه اعلام داشته اند. هر چند با اجرای برجام فرصت های خارجی زیادی فراروی مدیریت شهری قرار می گیرد اما تکیه شهرداری تهران بر استفاده از توان تولید کنندگان داخلی است و تلاش می شود عمده نیاز از محصولات ساخت داخل تامین شود. این کار قطعا در رشد و افزایش توانمندی نزد متخصصان داخلی تاثیر خوبی خواهد داشت.

  وی برگزاری دومین نمایشگاه مشارکت تولید کنندگان داخلی در ساخت تجهیزات و قطعات قطار شهری را یکی از مصادیق بارز تلاش شهرداری در توجه به تولید داخل در راستای اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: برگزاری این گونه نمایشگاه ها علاوه بر نشان دادن ارتقای دانش فنی در میان تولید کنندگان داخلی، زمینه آشنایی مدیران شهری با صنعتگران ایرانی را فراهم می کند. آشنایی تولید کنندگان داخلی با نیازهای صنعت قطار شهری، یکی دیگر از اهداف برگزاری نمایشگاه، مشارکت است. تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در بخش حمل و نقل عمومی با پیوند صنعت و سرمایه ایرانی سرعت بیشتری پیدا می کند.

  معاون شهردار گفت: علی رغم افزایش فرصت ها در بخش حمل و نقل عمومی پس از اجرای برجام اما، استفاده از تجهیزات ساخت داخل یکی از اولویت های مدیریت شهری خواهد بود.
  مطالب مرتبط

  ضرورت توسعه زیرساخت های حمل و نقل ریلی در کشور

  ضرورت توسعه زیرساخت های حمل و نقل ریلی در کشور

  در شرایط کنونی نگاه دولت به توسعه حمل و نقل ریلی مثبت است ، در همین راستا خوشبختانه با اذن رهبر معظم انقلاب و مصوبه مجلس ، دولت در بحث فاینانس پروژه های ریلی مجاز شده که سهم ۱۵ درصدی خود در اجرای پروژه ها را از صندوق توسعه ملی تامین کند که این مسئله امتیازی ویژه برای وزارت راه و ...

  |

  نظرات کاربران