در حال بارگذاری ...
 • افتتاح شش پروژه راه سازی در دهه فجر در سمنان

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل راه و ترابری سمنان از بهره برداری شش پروژه راه سازی در گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر در این ...

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل راه و ترابری سمنان از بهره برداری شش پروژه راه سازی در گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر در این استان خبر داد.

  سیدمجید نژادصفوی عصر روز یکشنبه در نشست با مسئولان شهرستان دامغان در فرمانداری این شهرستان افزود : برای بهره برداری این تعداد طرح های راه سازی 600 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و استانی هزینه شده است.
  وی هدف این تشکیل این جلسه را اختصاص توزیع رایگان قیر به راه های روستایی این شهرستان اعلام کرد و اظهار داشت : سه هزار تن قیر رایگان با هدف ترمیم و آسفالت راه های روستایی از سوی وزارت راه و شهرسازی به استان سمنان اختصاص پیدا کرد و با برگزاری جلسات شهرستانی این میزان قیر در بین شهرستان های استان توزیع می شود.
  وی اعتبار سال جاری این اداره کل را 150 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت : از این مقدار تاکنون هزار میلیون ریال جذب شده است.
  نژاد صفوی خاطرنشان کرد: اعتبارات این اداره کل در سال جاری از محل اعتبارات ملی و استانی و تبصره 22 ماده 180 بوده که صرف اجرای پروژه های راه سازی در این استان می شود.
  مدیر ل راه و ترابری استان سمنان از وجود سه هزار و 784 کیلومتر راه در این استان خبر داد و اظهار داشت: این میزان راه شامل 551 کیلومتر بزرگراه، 500 کیلومتر راه اصلی، 720 کیلومتر راه فرعی و دو هزار و 130 کیلومتر راه روستایی است . 2.1 درصد از مجموع طول راه های کل کشور که 180 هزار و 301 کیلومتر است به استان سمنان اختصاص دارد.

   


  نژاد صفوی همجواری استان سمنان با استان های بزرگ و مرکزی کشور و برخورداری از شبکه های ارتباطی بین منطقه ای مناسب شامل محور دو بانده تهران به مشهد، گرمسار، سمنان، دامغان، شاهرود و دسترسی نسبی سریع به منطقه شهری تهران و استقرار در کریدور حمل و نقل بین المللی شرقی، غربی و شمالی و جنوبی از جمله قابلیت های بخش راه و ترابری استان برشمرد. وجود و ایجاد پروژه ملی کریدور شمال به جنوب و اتصال بندر امیرآباد در استان مازندران و اتصال آن به بندر عباس در جنوب کشور از مهم ترین پروژه های راه سازی از سوی وزارت راه و شهرسازی بوده که برای اجرای این پروژه مهم دولت تدبیر و امید اعتبارات خوبی را اختصاص داده و به این پروژه نگاه ویژه دارد و امیدواریم با اجرای کامل پروژه در کاهش تصادفات و تقویت اقتصادی از طریق تبادل کالا تأثیرگذاری فراوانی از خود نشان بدهد.
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران