در حال بارگذاری ...
 • تصویب طرح دموراژ در مجلس

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از تصویب طرح دموراژ در مجلس در صبح امروز خبر داد و گفت: طرح دموراژ که ...

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از تصویب طرح دموراژ در مجلس در صبح امروز خبر داد و گفت: طرح دموراژ که از سال گذشته در مجلس و در کمیسیون عمران مورد بررسی قرار گرفته بود، امروز قبل از ورود رئیس جمهوری در مجلس به تصویب رسید.

  محمد سعیدنژاد، صبح امروز در شصتمین سالگرد تاسیس شرکت ملی نفتکش در محل مرکز همایش های صدا و سیما، با اشاره به اجرای برجام گفت: در اجرای برجام پیروزی سیاسی و اجتماعی که مردم با آن مواجه هستند به مراتب بالاتر از پیروزی اقتصادی است . ما با توجه به شرایطی که در منطقه داریم و امکانات و تجهیزات کشور باید بتوانیم از این موقعیت بهره مناسب را ببریم.

  مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، ضمن تبریک سالروز تاسیس شرکت ملی نفتکش ایران گفت: ریشه های تاسیس این شرکت به دوران ملی شدن صنعت نفت باز می گردد و همچنان ضرورت حضور این شرکت قابل مشاهده است. یکی از محورهای اصلی طرح دموراژ این است که کالاهای ایرانی باید به طور مستقیم وارد بنادر ایران شود. در شان ایران نیست که بخش عمده ای از کالاهای ایرانی در خلیج فارس و دریای عمان به بنادر دیگر وارد و از آنجا به صورت ترانشیپ به بنادر کشور منتقل شوند. در ماده اول طرح مذکور سازمان بنادر و دریانوردی مکلف شد تعرفه بنادر را به گونه ای تنظیم کند که ورود کشتی های بزرگ نسبت به کشتی های کوچک از مزیت بالایی برخوردار شود.

   

   

  سعیدنژاد با اشاره به موقعیت ممتاز ایران از نظر جمعیت گفت: در پسکرانه ایران قریب به 400 میلیون جمعیت زندگی می کنند و بخش عمده این کشورها محصور در خشکی هستند و نیاز دارند کالاهای خود را از مسیر ایران منتقل کنند.

  وی اظهار داشت: به دلیل ارتباط تنگاتنگی که با این کشورها داریم خوشبختانه در طول سالیان گذشته این مسیر به عنوان یکی از مسیرهای اصلی این کشورها تلقی شده است.  در هفته گذشته در اجلاسی که در باکو برگزار شد، مقرر شد کالاها و کانتینرهایی که از هند و آسیای جنوب شرقی وارد و به مقصد این کشور در تردد هستند، با حداقل قیمت ها حمل کالاها انجام شود و این امکان وجود دارد که تا حد امکان، مورد تخفیف های بیشتر قرار گیرد.

  تعیین برجام دریایی
  وی با تاکید بر اینکه قصد داریم یک برجام دریایی تعیین کنیم، گفت: در این رابطه ورود مستقیم کالاهای ایرانی به بنادر کشور مهمترین هدف ماست.
  جدا از مباحث نرم افزاری در ارتباط با سرمایه گذاری در بنادر امکان مناسبی در کشور فراهم است ضمن اینکه با تقاضای بالایی توسط کشتیرانی های بزرگ بین المللی و اپراتورهای بنادر کشورهای خارجی مواجه هستیم.

  وی با تاکید بر اینکه حمایت از ناوگان ملی همواره در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی قرار داشته و دارد، گفت: ایران با 227 فروند ناوگان بزرگی که در اختیار دارد رتبه 21 دنیا در زمینه ناوگان دریایی را به خود اختصاص داده است. حجم زیادی از شرکت های کشتیرانی بین المللی درخواست ورود به بنادر ایران را دارند اما همواره به عنوان یک پیش فرض اعلام شده که شرط ورود این کشورها به بنادر ایران این است که سهم قابل توجهی از ترانشیپ کالا را داشته باشند.
  مطالب مرتبط

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  اگر فرد به کرونا مبتلا بوده و دوران زمانی مورد نظر را نگذرانده باشد کد وی قرمز می شود و امکان صدور بلیت برای این مسافر وجود ندارد اما اگر فردی مبتلا نباشد کد وی سبز می شود و مجاز به خرید بلیت است .

  |

  نظرات کاربران