در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • امضای توافق نامه ی احداث جاده و راه آهن در کشورهای سارک

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway، کشورهای عضو اتحادیه « سارک» با هدف تردد آزادانه اتباعشان توافقنامه احداث جاده و راه آهن با هم ...

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway، کشورهای عضو اتحادیه « سارک» با هدف تردد آزادانه اتباعشان توافقنامه احداث جاده و راه آهن با هم امضا می کنند.

   

   

  اگر روابط هند و پاکستان به همین گونه خوب پیش رود مردم دو کشور می توانند با احداث جاده و راه آهن مشترک در کشورهای عضو اتحادیه «سارک» به تمام جنوب آسیا به آسانی سفر کنند.

  دیدار اخیر «نواز شریف» نخست وزیر پاکستان و «نارندرا مودی» نخست وزیر هند در لاهور روح تازه ای به کالبد روابط دو کشور دمیده است و احتمال انعقاد توافقنامه سفر آزاد در منطقه کشورهای عضو اتحادیه «سارک» وجود دارد.

  بعد ازچندین ماه وقفه هند میزبان دیدار وزرای حمل و نقل هند و پاکستان خواهد بود.
  در صورت اجرای این توافقنامه بین کشورهای عضو و ساخت جاده و خط ریلی مشترک بین کشورهای هند، پاکستان، بوتان، سریلانکا، بنگلادش، افقانستان و مادیو امکان سفر آزاد وجود دارد. احتمال دارد این توافقنامه در اجلاس ۲۰۱۶ که به میزبانی اسلام آباد برگزار می شود و در آن «نارندرا مودی» نخست وزیر هند نیز شرکت خواهد دشت به امضا برسد.

  مقامات هند معتقدند بعد از افتتاح خط لوله گاز« تاپی» و دیدار غیر منتظره نخست وزیر هند و پاکستان در لاهور یخ روابط بین دو کشور آب شده است و نارندرا مودی معتقد است این بهترین فرصت برای افزایش روابط منطقه ای و برقراری روابط با کشورهای همسایه است.

  لازم به ذکر است که توافقنامه حمل و نقل آزاد بین کشورهای «سارک» سالهاست که در حال بررسی است امام بدلیل تیرگی روابط بین هند و پاکستان این توافقنامه نهایی نشده است.

   
  مطالب مرتبط

  تحویل نخستین محموله ریل ملی به راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران

  تحویل نخستین محموله ریل ملی به راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران

  در شرایط کنونی که با تحریم های ظالمانه طرف هستیم ، تامین ریل در داخل کشور‌ ، پشتیبانی بسیار موثری در جهت توسعه حمل‌و‌نقل ریلی محسوب می‌شود . تحویل اولین محموله ریل ملی ، نوید این را می دهد که دغدغه راه آهن جمهوری اسلامی برای تامین ریل رفع و این امر با افزایش تولید حاصل می‌شود ...

  |

  انتقال بخشی از وظایف مرتبط به ایمنی ریلی به خارج از راه‌آهن

  انتقال بخشی از وظایف مرتبط به ایمنی ریلی به خارج از راه‌آهن

  همزمان با تلاش برای افزایش حمل بار و جابجایی مسافر ضروری است که نسبت به ارتقاء ایمنی راه‌آهن نیز اقدام گردد که در این خصوص مشاور اصلاح ساختار راه‌آهن پیشنهادهایی برای ساختار آتی ایمنی راه‌آهن ارائه داده که در مرحله نهایی کردن می باشد .

  |

  کمک به اقتصاد کشور با تکمیل خطوط راه‌آهن

  کمک به اقتصاد کشور با تکمیل خطوط راه‌آهن

  اکنون بسیاری از صنایع مرتبط با حمل‌ونقل ریلی در کشور فعال هستند به‌عنوان‌مثال ریل در کارخانه‌های ذوب‌آهن فولاد اصفهان ، سوزن در استان آذربایجان شرقی و تبریز و واگن در اراک تولید می‌شود و تحریم‌ها هم نتوانسته مانع این تولیدات شود .

  |

  نظرات کاربران