در حال بارگذاری ...
 • رشد آماری تن‌کیلومتر بار ناخالص حمل شده از راه آهن شرق

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway، مدیرکل راه آهن شرق از رشد ۱۰ درصدی تن‌کیلومتر بار خالص و ناخالص حمل شده در این منطقه نسبت به مدت ...

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway، مدیرکل راه آهن شرق از رشد ۱۰ درصدی تن‌کیلومتر بار خالص و ناخالص حمل شده در این منطقه نسبت به مدت مشابه سال گذشته،  در ۹ ماهه اول امسال خبر داد.

   

  محمد ابراهیم اقبالی گفت: در ۹ ماهه اول امسال تن‌کیلومتر بار ناخالص حمل شده در این منطقه پنج میلیارد و  ۴۱ میلیون و ۱۵ هزار و ۴۹۰تن‌کیلومتر بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که معادل چهار میلیارد و  ۵۷۸میلیون و ۲۷۱ هزار و ۷۸۰ تن‌کیلومتر بوده، از رشد ۱۰ درصدی برخوردار است.

  وی ادامه داد: در ۹ ماه سپری شده از سال جاری دو میلیارد و ۷۹۵ میلیون و ۳۸۴ هزار و ۲۵۰تن‌کیلومتر بار خالص در این ناحیه حمل شده است که نسبت به ۹ ماهه سال ۱۳۹۳ که معادل دو میلیارد و ۵۳۹ میلیون و۷۱۸ هزار و ۴۶۵ تن‌کیلومتر بوده، ۱۰ درصد رشد دارد.

  مدیرکل راه آهن شرق افزود: در ۹ ماهه امسال تعداد یک میلیون و ۱۰۶ هزار و ۱۶۰ نفر در این منطقه جابجا شده‌اند که روزانه به صورت میانگین بالغ بر ۴۰۰۷ مسافر است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که یک میلیون و ۹۲هزار و ۹۶۰نفر بوده است، از رشد یک درصدی برخوردار است.

  اقبالی گفت: در ۹ماهه اول امسال ۲۲۱ هزار و ۵۴۰ تن زغال‌سنگ حمل شده که نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۳ که معادل ۱۹۰ هزار و ۷۹۵ تن حمل شده است ۱۶ درصد رشد دارد.

  اداره کل راه آهن شرق با حدود ۱۰۰۰ کیلومتر بزرگترین منطقه ریلی کشور است که با قدمت کم توانسته است در بین مناطق ۱۹ گانه ریلی کشور رتبه سوم بارگیری را از آن خود کند.

  شرکت تجارت گستر آلپای با همکاری اداره کل راه آهن شرق ۴ واگن لبه بلند روسی به تناژ هرکدام ۶۶ تن سنگ آهن (هماتیت) از ایستگاه راه آهن رشتخوار بارگیری کرده و به ترکمنستان حمل کرد.

  این اولین محموله صادراتی سنگ آهن توسط شرکت تجارت گستر آلپای به ترکمنستان می باشد که بعد از تعطیلات سال نو میلادی ماهیانه ۱۰ هزارتن صادرات سنگ آهن به مقصد ترکمنستان از رشتخوار انجام خواهد شد.

  از ایستگاه راه آهن خواف و مجتمع دولتی سنگان نیز بارگیری سنگ آهن به مقصد زرین شهر اصفهان در حال انجام است.
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران