در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • کتاب روش های کمی برای مدیریت لجستیک معکوس

  نام لاتین : Quantitative Methods for Revers Logistic Management

  رشد روز افزون فعالیت های اقتصادی و صنعتی در عصر حاضر موجبات نگرانی دولت ها و ملت ها را درباره اثرات محیطی و اجتماعی این فعالیت ها فراهم آورده است. برای فائق آمدن بر این مشکل ،‌ پارادایم توسعه پایدار در دستور کار دولت های پیشرو قرار گرفته است.

   

  کتاب روش های کمی برای مدیریت لجستیک معکوس

   

  توسعه پایدار توسعه ای است که در آن تنها به جنبه های اقتصادی توجه نمی شود ، بلکه جنبه های محیط زیستی و اجتماعی نیز مورد توجه قرار می گیرند.توجه به این مهم در چشم انداز بیست ساله نیز به خوبی قابل مشاهده است.از جمله الزامات اساسی این امر توجه مناسب صنایع به فعالیت های احیا و بازیافت محصولات و مواد و به عبارت دیگر توجه به لجستیک معکوس می باشد.

   

  نیاز به دانش مدیریت لجستیک معکوس برای طراحی و پیاده سازی لجستیک معکوس کارامد و کارا الزامی است.مدیریت لجستیک معکوس چارچوبی مناسب برای برنامه ریزی ، اجرا و کنترل شبکه های احیا و بازیافت محصولات و مواد است که می تواند علاوه بر منافع زیست محیطی و اجتماعی ، منافع اقتصادی قابل توجهی را نیز به همراه داشته باشد.

   

  این کتاب با هدف ارائه راه حل های روشن و کمی برای مدیریت لجستیک معکوس به رشته تحریر درآمده است.در این کتاب مباحث مدیریت لجستیک نعکوس در سطوح مختلف مدیریت مورد بررسی قرار گرفته است.ویژگی مهمم این اثر ارائه مدل ها و ابزارهای کمی برای تصمیم گیری در حوزه مدیریت لجستیک معکوس می باشد که زمینه را برای به کارگیری عملیاتی این ابزارها هموار می سازد.

   

   

  ناشر : موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی
  مولفین : جعفر رزمی - میر سامان پیشوایی
  مطالب مرتبط

  لزوم در نظر گرفتن عرضه و تقاضا در تعیین تعرفه‌ ریلی

  لزوم در نظر گرفتن عرضه و تقاضا در تعیین تعرفه‌ ریلی

  در حال حاضر تجار بیشتر برای حمل کالاهای حجیم و فاسد‌نشدنی که عجله‌ای برای حمل آن وجود ندارد ، از حمل و نقل ریلی استفاده می‌کنند . به گفته کارشناسان درآمد ترانزیت کشور را می‌توان به رقمی بالغ بر ۱۰ میلیارد دلار برسانیم ، اما لازمه این امر مانند بسیاری از کشور‌ها دنیا ، تهیه ...

  |

  ساختار سند راهبردی بخش حمل و نقل کشور

  ساختار سند راهبردی بخش حمل و نقل کشور

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، در نشست خبری معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی ، مهدی صفری مقدم مدیرکل دفتر طرح جامع این معاونت به تشریح ساختار سند ...

  |

  نگاه ویژه اقتصادهای نوظهور به لجستیک پایدار به عنوان یک محرک مطمئن

  نگاه ویژه اقتصادهای نوظهور به لجستیک پایدار به عنوان یک محرک مطمئن

  به طور قطع بسیاری از کشورها امروز به واسطه همین تغییر نگاه توانستند خود را به عنوان یک قدرت مهم در اقتصاد جهان معرفی کنند . یکی از مهمترین مسائلی که توسعه اقتصادی به آن گره خورده است مسئله توجه به لجستیک است که آن هم نیازمند باز تعریف در سپهر اقتصادی کشور است .

  |

  نظرات کاربران (1)