در حال بارگذاری ...
 • کیا موتورز Kia Motors

  نام لاتین: Kia Motors
  موقعیت: کره جنوبی
  سال تاسیس : ۱۹۴۴

   

  شرکت کیاموتورز ( kia motors )  پس از آغاز فعالیت خود در سال۱۹۴۴ به عنوان یک کارگاه تولیدی قطعات دست ساز دوچرخه واقع در حومه شهر سئول کره جنوبی، در شش دهه گذشته توانسته‌ است به عنوان نیروی محرکه وسیله نقلیه موتوری کره‌ای با ادعای تولید اولین اتومبیل کشور و همچنین صادرات اولین اتومبیل از کره پدیدار شود.

  کیا موتورز Kia Motors

   کلمه کیا از حروف چینی کی ، به معنی ( بوجود آمده و برخاسته از )  وکلمه  آ  با اشاره به آسیا مشتق شده‌ است و هنگامی که در کنار هم قرار می‌گیرند معنای ( برخاسته از آسیا ) را نمایان می‌سازد.

   

  در سال ۱۹۶۱ کارخانه کیا اولین تولید خود را با موتورسیکلت  ۱۰۰ سی سی آغاز کرد و اولین خودرو این کارخانه  در سال ۱۹۷۱ توسعه یافت و همچنین در سال ۱۹۸۶ با همکاری کارخانه ی فورد ( ford motor ) خودروی  پراید را تولید نمود.

   

  تصاحب کارخانه کیا توسط هیوندا موتور در سال ۱۹۹۸ چرخش سریع به خود گرفت و در سال ۲۰۰۲  کیا  دهمین میلیون اتومبیل  خود را نیز تولید نمود و تا امروز ۶۰ % آن را به تمام  نقاط  جهان صادر می نماید.

   

  در ابتدا ، خودروهای ساخته شده توسط کیا به طور قابل ملاحظه‌ای از ماشین‌های رقبا کمتر قابل اطمینان بودند. کیا برای جبران این نقیصه خدمات پس از فروش رایگان برای اتومبیل‌ها در حد وسیع را در نظر گرفت.

   

   طی سال‌های اخیر کیا برای اصلاح عدم قابل اطمینان بودن وسایل نقلیه‌اش تلاش‌های بسیاری کرده است ، به طوری که نرخ اطمینان در حال حاضر در اتومبیل‌های کیا بیشتر از سایر شرکت‌ها است.

   

  اتومبیل های این کارخانه شامل خودروهای مسافری ، خودروهای شاسی بلند ، ون ، وسایل نقلیه تجاری و خودروهای الکتریکی می باشد

   

  وسایل نقلیه تجاری این کارخانه شامل اتوبوس های تجاری که از سال ۱۹۹۴ و وانت - کامیون که از سال ۱۹۹۰ تولید شده ، کارخانه ی کیا یک نوع ماشین جیپ نیز برای ارتش کره ی جنوبی  تولید نموده که تحت لیسانس کشور آمریکا می باشد.

   

  کیا موتورز دارای سه سایت تولیدی در کره جنوبی و یک کارخانه در کشور اسلواکی ، دو کارخانه در چین و یک شاخه آمریکایی به نام «کیا موتورز آمریکا» می‌باشد که در ۲۰ اکتبر ۲۰۰۶ به عنوان اولین کارخانه مونتاژ محصولات کیا در وست پوینت ایالت جورجیا با هزینه‌ای بالغ بر یک میلیارد دلار افتتاح گردید. از سال ۲۰۰۵، کیا تمرکز ویژه‌ای بر بازار اروپا داشته و فروش محصولاتش از مرز یک میلیون دستگاه گذشته‌است و کیا موتورز هم اکنون رو به توسعه ترین خودروساز در آن قاره می‌باشد و این تنها یکی از موفقیت‌های این شرکت با سابقه در بازار اروپا است.

   

  وب سایت: www.kia.co.za
  نظرات کاربران