در حال بارگذاری ...
 • کنورث Kenworth

  نام لاتین: Kenworth
  موقعیت: کره جنوبی
  سال تاسیس : ۱۹۲۳

   

  کنورث  ( Kenworth )  یک شرکت تولید کامیون آمریکایی است ، تاریخچه این کارخانه در شهر پورتلند در ایالت اورگون آمریکا ثبت شد.در سال ۱۹۱۲ کمپانی گرلینگر توسط دو برادر گرلینگر به عنوان بنگاه معاملاتی خودروهای سواری و کامیون تاسیس گردید.
   

  kenworth کنورث

  در سال ۱۹۱۴ آنها شروع به ساخت کامیون ها  با موتورقدرتمند شش سیلندر نمودند، این نخستین باری بود که کامیون های تجاری ساخته شدند.
   

  ژرسیکس مدلی از ماشین های سنگین بود که در سال۱۹۱۵ از آن پرده برداری شد و با قدرتی که داشت این کامیون را برای مناطق ناهموار شمال غربی ایده آل می ساخت، جایی که از آن برای حمل و نقل الوار استفاده می شد.
   

  در سال ۱۹۱۶ کارخانه گرلینگر به شهر تاکوما در ایالت واشنگتن آمریکا نقل مکان کرد ،. یک سال بعد ورثینگتن و همکار تجاریش کاپیتان فردریک کنت  شرکت گرلینگر را خریداری کردند و اسمش را به  ژرسیکس موتور تغییر دادند.
   

  در سال ۱۹۱۹ کنت از تجارت کناره گیری کرد و پسرش هری کنت همکار جدید ورثینگتن شد.


  در سال ۱۹۲۲ شرکت گرسیکس  در کارخانه خود که واقع در خیابان فیرویو (Fairview) و کوچه ی ولی (Valley) بود، ۵۲ کامیون ساخت ، کامیون ها و لوکوموتیوها به جای اینکه در خط تولید معمولی قرار بگیرند، در کارگاه های اختصاصی و جداگانه تولید شدند.


  در سال ۱۹۲۳ کنت و ورثینگتن با هم متحد شدند و اسم کمپانی به کنورث تغییر کرد. اسم جدید بر گرفته از کن (Ken) و ورث (Worth) دو عبارت اول اسم این دو صاحب شرکت بود که با هم شد کنورث.

   


  در سال ۱۹۲۶ آنها شروع به تولید اتوبوس کردند و سال ۱۹۳۳ کنورث اولین کارخانه آمریکایی بود که به صورت استاندارد در کامیون هایش از موتور دیزل استفاده می کرد.محصولات کارخانه کنورث شامل کامیون های سنگین و اتوبوس می باشد.

   

  کامیون های این کارخانه در کلاس های مختلف از جمله کلاس ۸ معمولی ، سایز کوچک کامیون ها و سایز های بزرگ و سنگین طبقه بندی شده و همچنین خط تولید اتوبوس های این کارخانه شامل اتوبوس های حمل و نقل و اتوبوس های مدرسه ای می باشد.

   

   

  وب سایت: www.kenworth.com
  نظرات کاربران