در حال بارگذاری ...
 • کراز Kraz

  نام لاتین: Kraz
  موقعیت: اوکراین
  سال تاسیس : ۱۹۴۵

   

  کارخانه  آوتو کراز ، یک کارخانه ی تولید کننده پیشرو در کشور اوکراین و تولید کننده  ماشین های سنگین می باشد.این کارخانه اولین بار در سال ۱۹۴۵ زمانی که دستوری در مورد ساخت پل مکانیکی صادر شد کار خود را آغار کرد ، اولین ساخت این پل در سال ۱۹۴۶ صورت گرفت  و در طول ۸ سال ۶۰۰ پل به طول ۲۷ کیلومتر ساخته شد.

   

  کراز Kraz

   

  در سال ۱۹۶۱ این کارخانه بیش از پانصد وسیله نقلیه به ۲۶ کشور مختلف از جمله آرژانتین ، افغانستان ، هند ، بلغارستان و چین صادر نمود.

   

  در سال ۱۹۸۶ تولید سالانه این کارخانه به ۳۰۶۵۵ خودرو رسید ودر این سال این شرکت تبدیل به یک شرکت سهامی گردید.تولید عمده ی این کارخانه خودروهای غیر نظامی ، نیمه تراکتور ها و وسایل نقلیه ویژه می باشد.

   

  در کنار این تولیدات آوتو کراز ، معروف به تولید ۳ خودرو نظامی است که یکی از این خودروها به اسم کراز 6322 (kraz-6322) در خدمت نیروهای مسلح اوکراین و روسیه می باشد و کشورهایی همچون مصر ، عراق ، هند ، ایران (به تازگی) و اندونزی نیز جزو کاربران آن محسوب می شوند که تعداد قابل توجهی را دراختیار دارند.

   

   این کامیون توانایی حمل حداکثر ده تن بار و نیروی کشش تریلر با حداکثر وزن ۳۰ تن و همچنین توانایی جابه جایی هواپیما در فرودگاه ها تا حداکثر وزن ۷۵ تن را دارامی باشد و از جمله کاربرد های دیگر آن انتقال نیروها (حداکثر۲۴ نفر) می باشد ، سیستم های راداری ، سیستم های پدافند موشکی ، سیستم های توپخانه ای (مانند کاتیوشا) ، واحد تعمیرات و تانکبر می باشد و قسمت بار به گونه ای طراحی شده که قابلیت بارگذاری بارهای حجیم را داشته باشد.

   

  این کامیون از موتور دیزل توربو شارژ YaMZ-238D ساخت روسیه با حداکثر توان ۳۳۰ اسب بخار نیرو می گیرد ، همچنین امکان تغییر موتور به مدل YaMZ-238DE2 با استاندارد یورو 2 نیز وجود دارد امکان نصب حفاظ بیشتر برای این کامیون(مدل رپتور) فراهم شده تا بدنه در برابر گلوله های کالیبر ۷.۶۲ و ترکش گلوله توپ و خمپاره و همچنین مین های ضد نفر مقاوم باشد.

   

  وب سایت: www.autokraz.com.ua
  مطالب مرتبط

  مسئول مستقیم مطالبات رانندگان پاسخ می دهد

  مسئول مستقیم مطالبات رانندگان پاسخ می دهد

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، پس از  اظهار مطالبات صنفی رانندگان و درخواست جمع کثیری از ایشان جهت پیگیری خواسته های خود از این رسانه، بر آن شدیم تا در ...

  |

  بازار الکترونیکی حمل و نقل کالا ؛ حلقه گمشده نظام مدیریت حمل و نقل کشور

  بازار الکترونیکی حمل و نقل کالا ؛ حلقه گمشده نظام مدیریت حمل و نقل کشور

  به هر حال ، هزینه راه‌اندازی و جا انداختن چنین سامانه‌ای در بخش حمل‌ونقل کشور ، بسیار کمتر از اتلاف‌ها و هزینه‌های فرصت از دست رفته است و لازم است مدیران بخش حمل‌ونقل جاده‌ای کشور ، اهتمام ویژه‌ای در اولویت‌ دادن به آن داشته باشند .

  |

  فرانکی و کامیون های ولوو

  فرانکی و کامیون های ولوو

    شرکت خودرو سازی ولوو به تازگی تصمیم گرفت دقت ، نرمی و کیفیت رانندگی با کامیون های جدیدش را به رخ بکشد، برای همین نیاز به ایده ...

  |

  ولوو 85 ساله شد

  ولوو 85 ساله شد

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی iranway ، امروز شرکت شناخته شده سوئدی Volvo هشتاد و پنجمین سالگرد تاسیس خود را جشن می گیرد. هرچند که اکنون دیگر ...

  |

  نظرات کاربران