در حال بارگذاری ...
 • نیسان بدون راننده

    انگلیس قصد دارد نخستین آزمایش خودروهای بدون راننده را در جاده های شلوغ و واقعی این کشور تا اواخر سال جاری به انجام برساند.   ...

   

  انگلیس قصد دارد نخستین آزمایش خودروهای بدون راننده را در جاده های شلوغ و واقعی این کشور تا اواخر سال جاری به انجام برساند.

   

  محققان دانشگاه اکسفورد باهمکاری شرکت خودروسازی نیسان ژاپن طی رقابتی با گوگل، بر روی فناوری خودروهای بدون راننده کار و در حال حاضر خودروی از این دست را در یک جاده شخصی در یک پارک علمی آزمایش کرده اند.

  نیسان بدون راننده

   

  این خودرو بخشی از برنامه 27 میلیون پوندی دولت انگلیس در استراتژی و سرمایه گذاری جاده ای قلمداد می شود.

  دانشمندان دست به ساخت خودروهای روباتیکی زده اند که قادرند بر روی مسیر آشنا و از قبل تعیین شده حرکت کند اگر چه راننده می تواند با فشار ترمز، کنترل خودرو را به دست بگیرد.اگر چه این خودرو بی شباهت به خودروی بدون راننده گوگل نیست اما تفاوت اصلی این دو در هزینه های خودروی انگلیسی/ ژاپنی است.

   

  نیسان بدون راننده

   

  این خودروها با استفاده از دوربین؛ رادار و حسگرهای لیزری قادر به رانندگی بدون نیاز به راننده انسانی هستند.

  عقیده بر این است که این خودروها که به آرایه ای از سیستم های ضد تصادف مجهزند می توانند رانندگی و حرکت در جاده ها را ایمن تر کنند.

   
  مطالب مرتبط

  عملکرد قابل قبول خودروهای برقی و الکتریکی در هوای سرد زمستان

  عملکرد قابل قبول خودروهای برقی و الکتریکی در هوای سرد زمستان

  در بسیاری از آزمایش‌ها و تحقیقاتی که محققان و پژوهشگران انجام داده‌اند ، دریافته‌اند که خودروهای برقی و الکتریکی دوستدار محیط زیست در بسیاری از موارد از خودروهای بنزینی که دارای باتری هستند ، بهتر و زودتر استارت خورده و روشن می‌شوند و با مشکلات دیگری همچون یخ زدن و از کار ...

  |

  نظرات کاربران