در حال بارگذاری ...
 • در کل زمان پرواز از گجت همراه خود لذت ببرید

    قوانین مربوط به استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی به هنگام برخاستن و فرود هوایپما در اروپا ساده‌تر می‌شود.   در حال حاضر ...

   

  قوانین مربوط به استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی به هنگام برخاستن و فرود هوایپما در اروپا ساده‌تر می‌شود.

   

  در حال حاضر گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و دستگاه‌های دیگر را فقط در صورتی می‌توان استفاده کرد که هواپیما در حال پرواز باشد.آژانس ایمنی هوانوردی اروپا (EASA) در دستورالعملی که منتشر کرده، گفته است که اجازه استفاده از این دستگاه‌ها در طول برخاستن و فرود هواپیما باید صادر شود.

   

  در کل زمان پرواز از گجت همراه خود لذت ببرید

   

  این اجازه به پیروی از قوانین مشابه صادر شده در ایالات متحده آمریکا در ماه گذشته داده می‌شود.این آژانس تصریح می‌کند که دستگاه در صورتی می‌تواند استفاده شود که در "حالت پرواز" (Airplane mode) قرار گیرد و به این معناست که مسافران نمی‌توانند از خدمات مکالمه یا پیامک استفاده کنند.

   

  این ممنوعیت به خاطر احتمال تداخل رادیویی با تجهیزات پرواز است.این تغییرات در شرکت‌های هواپیمایی اروپایی اعمال و به احتمال زیاد تا پایان ماه جاری اطلاع‌رسانی خواهد شد.

   

  پاتریک کی، مدیر اجرایی آژانس ایمنی هوانوردی اروپا می‌گوید: "این یک گام مهم در روند گسترش آزادی برای استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی شخصی هنگام پرواز هواپیما بدون تداخل در مسائل ایمنی است."در توضیح تغییرات این قوانین در آمریکا، اداره هوانوردی فدرال می‌گوید بررسی‌های اخیر مشخص کرده که اکثر هواپیماهای تجاری می‌توانند تداخل سیگنال‌های رادیویی از چنین دستگاه‌هایی را تحمل کنند.

   

   
  مطالب مرتبط

  جای خالی برندسازی در صنعت هوانوردی

  جای خالی برندسازی در صنعت هوانوردی

  سال‌هاست در رسانه‌های صنعت هوانوردی فریاد می‌زنم که هوانوردی ما نیازمند برندسازی و یا هنر هدایت افکار عمومی است ، اما متاسفانه مورد استقبال متولیان این صنعت استراتژیک قرار نگرفت ...

  |

  نظرات کاربران