در حال بارگذاری ...
 • اتحادیه راه‌ آهن‌های خاورمیانه

  موقعیت: آنکارا
  سال تاسیس : ۱۹۶۳

   

  اتحادیه راه‌آهن‌های خاورمیانه

  (CMO)

   

   اتحادیه راه آهن های خاورمیانه در سال ۱۹۶۳ تأسیس شد و مقر آن در کشور ترکیه ـ شهر آنکارا ـ است. اتحادیه راه‌آهن‌های خاورمیانه به منظور توسعه حمل و نقل بین راه‌آهن‌های عضو و در زمینه امور مربوط به برنامه حرکت قطارها ، تعرفه‌ها ، مبادله واگن‌ها و محاسبات مربوطه فعالیت می‌کند.

   

  کشورهای ترکیه ، عراق ، سوریه ، ایران ، لبنان و عربستان و همچنین راه‌آهن‌های حجاز ـ سوریه و حجاز ـ اردن عضو این اتحادیه هستند.

   

  ایران در سال ۱۹۶۸ میلادی (۱۳۴۷ شمسی) به عضویت این اتحادیه درآمد و از خدمات آن در زمینه‌های دریافت تعرفه‌های CMO دریافت اصلاحیه‌های تعرفه ، دریافت صورت‌جلسه‌ها و مدارک کنفرانس‌ها استفاده می‌کند و در کنفرانس‌ها و اجلاس‌های تعرفه‌ای این اتحادیه حضور می‌یابد.

   

   
  مطالب مرتبط

  در مدت ۶ ماهه نخست امسال ۵۲۶ هزار تن کالا از مبدا مازندران به کشورهای اطراف صادر گردید که اکثر آن سیمان ،مواد معدنی و فرآورده های لبنی بوده است و نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد۶ درصدی داشته است .

  |

  کریدور ترانزیتی ITI با توجه به پتانسیلی که دارد می تواند به راحتی جایگزین کانال سوئز شود . این کریدور دو ویژگی مهم نسبت به حمل ونقل دریایی دارد ؛ یکی کاهش قابل ملاحظه زمان سفر و دیگری کاهش هزینه هاست .

  |

  در مدت ۲ ماهه ابتدایی امسال نیز ۲۵۵هزار تن کالا از مبدا مازندران به کشورهای اطراف صادر شد که اکثر آن سیمان و فرآورده های لبنی بوده و نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۹۵ درصدی داشته است .

  |

  با توجه به اهمیت ساماندهی پایانه مرزی نوردوز در استان آذربایجان شرقی و تسهیل در تردد ناوگان ترانزیتی بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان مقرر شده است در راستای بهبود شرایط زیرساختی پیگیری های لازم و هماهنگی با دستگاه های ذیربط از سوی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ...

  |

  در مدت یاد شده از میان بنادر استان ، بندر امیرآباد فعال ترین بندر در زمینه واردات و صادرات است .

  |

  نظرات کاربران