در حال بارگذاری ...
 • اتحادیه راه‌ آهن‌های خاورمیانه

  موقعیت: آنکارا
  سال تاسیس : ۱۹۶۳

   

  اتحادیه راه‌آهن‌های خاورمیانه

  (CMO)

   

   اتحادیه راه آهن های خاورمیانه در سال ۱۹۶۳ تأسیس شد و مقر آن در کشور ترکیه ـ شهر آنکارا ـ است. اتحادیه راه‌آهن‌های خاورمیانه به منظور توسعه حمل و نقل بین راه‌آهن‌های عضو و در زمینه امور مربوط به برنامه حرکت قطارها ، تعرفه‌ها ، مبادله واگن‌ها و محاسبات مربوطه فعالیت می‌کند.

   

  کشورهای ترکیه ، عراق ، سوریه ، ایران ، لبنان و عربستان و همچنین راه‌آهن‌های حجاز ـ سوریه و حجاز ـ اردن عضو این اتحادیه هستند.

   

  ایران در سال ۱۹۶۸ میلادی (۱۳۴۷ شمسی) به عضویت این اتحادیه درآمد و از خدمات آن در زمینه‌های دریافت تعرفه‌های CMO دریافت اصلاحیه‌های تعرفه ، دریافت صورت‌جلسه‌ها و مدارک کنفرانس‌ها استفاده می‌کند و در کنفرانس‌ها و اجلاس‌های تعرفه‌ای این اتحادیه حضور می‌یابد.

   

   
  مطالب مرتبط

  تاکید بر افزایش آرامش و امنیت رانندگان در مرزهای جاده ای

  تاکید بر افزایش آرامش و امنیت رانندگان در مرزهای جاده ای

  با افتتاح تیرپارک آنا وطن در جوار پایانه مرزی بازرگان ، رانندگان ترانزیت و حمل و نقل بین المللی به راحتی ضمن استفاده از خدمات رفاهی مستقر در تیرپارک ، امکان طی برخی از رویدادهای زمانبر گمرکی را نیز به تدریج خواهند یافت ‌و با سیستم مکانیزه نوبت دهی که توسط بهره بردار تیرپارک ...

  |

  دیدار رایزن بازرگانی روسیه فدراتیو با مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی راهداری

  دیدار رایزن بازرگانی روسیه فدراتیو با مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی راهداری

  با توجه به الحاق موقت کشورمان به اتحادیه اورآسیا ، پیشبینی می شود شاهد رشد منطقی در صادرات ،‌ واردات و تجارت میان دو کشور باشیم . لذا تامین زیرساخت های لازم در توسعه روابط تجاری ، امری گریز ناپذیر است بویژه در خصوص تجارت ما با کشور روسیه فدراتیو که بخش اعظم کالاهای مورد مراوده ...

  |

  نظرات کاربران