در حال بارگذاری ...
 • سازمان حمل و نقل مواد غذایی فاسد شدنی

  موقعیت: صوفیه
  سال تاسیس : ۱۹۹۵

   

   

  سازمان حمل و نقل مواد غذایی فاسد شدنی (ترانسفریگورت اروپا)

   

  سازمان حمل و نقل مواد غذایی فاسد شدنی به تقاضای کمیته حمل و نقل زمینی کمیسیون اقتصادی سازمان ملل برای اروپا و تحت حمایت اتحادیه بین‌المللی حمل و نقل جاده‌ای (ایرو) در ۲۵ مارس ۱۹۹۵ در بال سوئیس تأسیس شد.

   

  اهداف

   

  اهداف این سازمان عبارتند از:

   

  ۱- اقدامات لازم در راستای گسترش حمل و نقل بین‌المللی جاده‌ای مواد غذایی فاسدشدنی.

   

  ۲- اتحادیه کلیه پیمانکاری‌ها و سازمان‌های فعال در سطح بین‌المللی که به کار مواد غذایی فاسدشدنی مشغول هستند.

   

  ۳- بهبود کیفیت وسایل نقلیه مورد نیاز مواد غذایی فاسد شدنی.

   

  ۴- بهبود شرایط عملیاتی پیمانکاران حمل و نقل مواد غذایی فاسد شدنی و آموزش حرفه‌ای کارکنان آنها.

   

  ۵- آشنایی عموم مردم از امتیازات حمل کالا در درجه و حرارت معین.

   

  ۶- ایجاد همکاری بین اعضا و تبادل تجربیات آنها.

   

  این سازمان دو نوع عضو دارد: یکی اعضای فعال و دیگری اعضای مشورتی

   

  اعضای فعال گروه‌های ملی کشورها هستند که با نام ترانسفریگورت و به دنبال آن نام کشورشان به ثبت رسیده‌اند، چنانچه موسسه حمل و نقل مواد غذایی در کشوری وجود داشته باشد، ایجاد یک گروه ملی الزامی است و اگر کمتر از سه موسسه باشد می‌توانند عضو یا اعضای منفرد فعال اتحادیه باشند.

   

  کشورهای اتریش، چک‌اسلواکی (سابق)، دانمارک، فنلاند، فرانسه، آلمان، مجارستان، ایتالیا، یونان، هلند، نروژ، لهستان، پرتقال، اسپانیا، سوئد، انگلستان و یوگسلاوی سابق دارای گروه‌های ملی ترانسفریگورت هستند و کشورهای قبرس، تونس و آفریقای جنوبی اعضای منفرد فعال ترانسفریگورت می‌باشند.

   

  اعضای مشورتی متشکل از: سازندگان، تولیدکنندگان وسایل حمل و نقل و لوازم و تأسیسات و اتصالاتی که در این وسایط نقلیه یخچالی به کار می‌روند و همچنین تولیدکنندگان مواد بسته‌بندی و شرکت‌های گرداننده سردخانه‌ها و دیگر خدمات کمکی مربوطه هستند.

   

  کلیه وسایط نقلیه جاده‌ای عضو این سازمان بایستی برچسب یا نشانه سبز و سفیدرنگ ترانسفریگورت که نشان دهنده تطابق وسیله نقلیه با شرایط این سازمان و همچنین نشان‌دهنده تضمین برای کیفیت عالی خدمات مربوطه هستند، دارا باشند.

   

  ارکان این سازمان دارای ارکان زیر است:

   

  ۱- مجمع نمایندگان: که بالاترین رکن آن سازمان است و هر دو سال یک بار در یکی از کشورهای مورد توافق کنگره برگزار می‌کند.

   

  ۲- مدیریت: که متشکل از رئیس اتحادیه، ریاست افتخاری، معاون و دو مشاور است.

   

  ۳- شورای مشورتی فنی: که از همه اعضای مشورتی اتحادیه تشکیل شده و فعالیتش در زمینه‌های اقتصادی، اجتماعی، حقوق و فنی مربوطه است.

   

   

   
  مطالب مرتبط

  در مدت ۶ ماهه نخست امسال ۵۲۶ هزار تن کالا از مبدا مازندران به کشورهای اطراف صادر گردید که اکثر آن سیمان ،مواد معدنی و فرآورده های لبنی بوده است و نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد۶ درصدی داشته است .

  |

  کریدور ترانزیتی ITI با توجه به پتانسیلی که دارد می تواند به راحتی جایگزین کانال سوئز شود . این کریدور دو ویژگی مهم نسبت به حمل ونقل دریایی دارد ؛ یکی کاهش قابل ملاحظه زمان سفر و دیگری کاهش هزینه هاست .

  |

  در مدت ۲ ماهه ابتدایی امسال نیز ۲۵۵هزار تن کالا از مبدا مازندران به کشورهای اطراف صادر شد که اکثر آن سیمان و فرآورده های لبنی بوده و نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۹۵ درصدی داشته است .

  |

  با توجه به اهمیت ساماندهی پایانه مرزی نوردوز در استان آذربایجان شرقی و تسهیل در تردد ناوگان ترانزیتی بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان مقرر شده است در راستای بهبود شرایط زیرساختی پیگیری های لازم و هماهنگی با دستگاه های ذیربط از سوی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ...

  |

  در مدت یاد شده از میان بنادر استان ، بندر امیرآباد فعال ترین بندر در زمینه واردات و صادرات است .

  |

  نظرات کاربران