در حال بارگذاری ...
 • دفتر بین المللی دریایی IMB

  نام لاتین: ICC INTERNATIONAL MARITIME BUREAU
  موقعیت: لندن بزرگ
  سال تاسیس : ۱۹۸۱

   

  دفتر بین‌المللی دریایی

  ICC INTERNATIONAL MARITIME BUREAU

   

  اتاق بازرگانی بین‌المللی به منظور فعالیت در بعضی امور، موسسات مستقلی تاسیس کرده است که هریک منشأ خدمات پراهمیتی در سطح بین‌المللی هستند

   

   

  اتاق بازرگانی بین المللی ICC

   

  این دفتر در سال ۱۹۸۱ در لندن تأسیس شد و هدف آن تلاش در پیشگیری از تخلف و تقلب در روابط بازرگانی دریایی است.

  این دفتر اطلاعات مختلف مربوط به فعالیت‌های تجاری در دریا و رفت و آمد کشتی‌ها را جمع‌آوری می‌کند و در اختیار اعضای خود قرار می‌دهد.

  اعضای این دفتر می‌توانند به کمک دفتر ، اطلاعات مورد نیاز راجع به آنچه برای کشتی حامل کالای آنها رخ داده است ، به دست آورند.

   

  دفتر تقلب بازرگانی (CCB)

   ICC COMMERCIAL CRIME BUREAU

   

  از آنجایی که فعالیت‌های IMB دفتر بین‌المللی دریایی معمولاً محدود به صنعت دریانوردی است ، دفتر بازرگانی در ژانویه ۱۹۹۲ به وجود آمد تا تقلبات بازرگانی در حیطه بانکداری ، سرمایه‌گذاری و بیمه و دیگر مواردی را که خارج از حیطه عمل دفتر بین‌المللی دریایی است ، تحت پوشش قرار دهد.

  اخیراً دفتر بین‌المللی دریایی ـ مرکز همکاری دریایی ـ دفتر اطلاعات مقابله با تقلب و دفتر تقلب بازرگانی زیر چتر سازمانی به نام ( ICC COMMERCIAL CRIME SERVICES  ( CCS  متمرکز شده‌اند.

   

   

   
  مطالب مرتبط

  تحقق رونق بنادر کوچک در کشور با اتصال به شبکه ریلی

  تحقق رونق بنادر کوچک در کشور با اتصال به شبکه ریلی

  اگر زیرساخت های لازم در بنادر ایجاد شود و فعال اقتصادی وضعیت را جهت حضور و سرمایه گذاری در بنادر کوچک مطلوب ارزیابی کند ، علاوه بر اینکه رونق بنادر کوچک رقم خواهد خورد، آورده مالی سرمایه گذاران نیز حفظ شده و سوددهی آن ها در برهه های زمانی تعیین شده رقم می خورد .

  |

  آشکار شدن عیار بخش خصوصی در زمان تحریم ها

  آشکار شدن عیار بخش خصوصی در زمان تحریم ها

  بخش خصوصی در دوره گذشته تحریم‌ها تمرین خوبی انجام داد اما به نظر می‌رسد درس های تمرین مرتبه قبل در بخش دولتی فراموش شده است . در این دوره طبیعتاً با نتایجی که از تلاش های بخش خصوصی ایجاد خواهد شد ، راه حل مشکلات هم به دست می‌آید .

  |

  نظرات کاربران