در حال بارگذاری ...
 • کتاب مقدمه ای بر درک فرهنگ ترافیک

  نام لاتین : An Introduction To Underestanding Traffic Culture

   

  کتاب مقدمه ای بر درک فرهنگ ترافیک

  An Introduction To Underestanding Traffic Culture

   

  کتاب مقدمه ای بر درک فرهنگ ترافیک شاید نخستین اثر درباره حمل و نقل و ترافیک باشد که سعی می کند از خلال فرهنگ و با تاکید بر رویکردهای تفسیر گرایانه به مفهوم جابجایی و رفت و آمد بنگرد.تمامی هدف نگارنده در این کتاب آن بوده که در میان تمامی رویکردهای انسانی و مهندسی به ترافیک ، نگاهی جدید را باعنوان جامعه شناسی ترافیک به خوانندگان معرفی کند.نگاهی ( جامعه شناسی فرهنگ ترافیک ) که بر تمامی نظام های دلالت گر تاکید و تکیه داشته ، بر صورت های نمایان کنش های فرهنگی و نیز تولید فرهنگ ، حول جابجایی ترافیک متمرکز است.به طور کلی جامعه شناسی فرهنگ ترافیک ،‌چشم اندازی های مشخص و فوق العاده روشنگری را درباره رفتار انسانی در تمامی حوزه های حیات فرهنگی و اجتماعی ، به ویژه در حوزه ترافیک بر روی ما می گشاید تا ما بدان سبب درک دقیق تری از ظهور کنش های ترافیکی و نیز فهم بهتری از شکل گیری الگوهای ترافیکی در جامعه خود به دست آوریم.

   

  کتاب مقدمه ای بر فرهنگ ترافیک

   

   

  ناشر : معاونت پژوهش دانشگاه علوم انتظامی
  مولف : رضا عبدالرحمانی
  مطالب مرتبط

  سیر صعودی حوادث و تلفات رانندگی از سال ۹۵ تاکنون

  سیر صعودی حوادث و تلفات رانندگی از سال ۹۵ تاکنون

  سوانح رانندگی از چالش‌های جامعه ماست و در سال گذشته ۱۶ هزار و ۲۰۰ نفر در ایران بر اثر تصادفات جاده‌ای جان خود را از دست داده و ۳۳۰ هزار نفر مجروح و معلول شده اند . استان کرمان ۱.۷۰ درصد کشته های کشور را دارد و برای همین است که باید حساس باشیم و کاری بکنیم .

  |

  امضای تفاهم نامه توسعه همکاری میان پلیس راهور ناجا و جمعیت خوب رانان

  امضای تفاهم نامه توسعه همکاری میان پلیس راهور ناجا و جمعیت خوب رانان

  معاونت اجتماعی پلیس راهور ضمن تایید اقدامات جمعیت خوب رانان برای پویش مردمی و فرهنگ سازی رانندگی ، این اقدام را یکی از آرزوهای خود بر شمرد و بر هرگونه همکاری پلیس راهور برای تحقق اهداف جمعیت ، تاکید نمود .

  |

  کاهش ۳۵ درصدی تلفات جاده‌ای در محورهای جنوب سیستان و بلوچستان

  کاهش ۳۵ درصدی تلفات جاده‌ای در محورهای جنوب سیستان و بلوچستان

  ۶۰۰ کیلومتر خط‌کشی راه‌ها ، ۴ هزار و ۲۰۰ عدد تابلو ایمنی ، نصب چراغ‌های پلیس مجازی دوطرفه ۴۰ عدد، نصب چراغ‌های چشمک‌زن ۸۰ عدد و نصب گاردریل ۳۷۵ شاخه ، از اقدامات اداره ایمنی این مجموعه در طول تعطیلات نوروز بوده است .

  |

  نظرات کاربران (1)