در حال بارگذاری ...
 • کشتی کابل گذار

  نام لاتین: Cable Ship
  موقعیت: تهران

  این نوع کشتی ها جهت اتصال یا ارتباط کابل های برق و تلفن ، بین دو منطقه که حد فاصل آنها آب است به کار گرفته می شوند و دارای تجهیزات و امکانات ویژه ای برای عملیات کابل کشی هستند. همچنین این نوع کشتی ها برای قرار دادن کابل های مخابراتی و کابل های مربوط به اینترنت در کف دریا ، استفاده می شود.

   

   

  اولین کابل تلگرافی بین اقیانوسی در جهان در سال های ۱۸۵۷ و ۱۸۵۸ در کف اقیانوس قرار گرفت. در این سال ها ارتباط تلگرافی بین اروپا و آمریکای شمالی قرار بود توسط این کابل برقرار شود اما این طرح با شکست مواجه شد. اما در سال ۱۸۶۶ شرکت SS Great Eastern موفق شد با همین روند اولین ارتباط بین قاره ای را برقرار کند. ولی این طرح کامل و پایدار نبود. در سال ۱۹۵۶ اولین خط تلفنی که کابل آن از کف اقیانوس می گذشت توسط شرکت HMTS کارگذاری شد. این خط تلفن بین کشورهای اسکاتلند و نوا اسکوشیا بود که مربوط به اداره پست بریتانیا می شد.

   

  علاوه بر کشتی های کابل گذار کشتی هایی نیز برای تعمیر و بازسازی کابل های شکسته شده و خراب نیز وجود دارد.

   
  مطالب مرتبط

  طبق الزامات کنوانسیون مدیریت آب توازن ، از نیمه دوم سال ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۴ می بایست دستگاه پردازش آب توازن بر روی کشتی های فعال ناوگان نصب گردد که بر اساس بررسی های صورت گرفته و با توجه به در نظر گرفتن فاکتور هایی از قبیل نوع کشتی ، میزان مصرف برق ، میزان تغییرات و اصلاحات در شناور و ...

  |

  هر گونه آینده نگاری و تصمیم اجرایی باید بر اساس آینده‌نگری و نظارت درست و دقیق بر آن صورت گیرد ؛ چرا که نمی‌شود در خلا تصمیم گرفت و در خلا حرکت کرد .

  |

  از ابتدای امسال تاکنون نزدیک به ۱۸ میلیون تن کالاهای اساسی در بنادر کشور تخلیه شده است . هم اکنون مجموع کالاهای اساسی موجود در بنادر ، در کشتی‌های در حال تخلیه و در کشتی‌ های در لنگرگاه ، ۸ میلیون و ۴۵۰ هزار تن است که نشان می‌دهد در این خصوص هیچ نگرانی در کشور وجود ندارد .

  |

  علی رغم وجود دانشگاه ها ، در بخش فوق لیسانس در حوزه دریایی با مشکل مواجه هستیم و در داخل کشور از این امکان برخوردار نیستیم که برای کل کشور دانشجو تربیت کنیم و امیدوار هستیم این مشکل نیز در قانون بودجه با لحاظ حمایت های لازم ، حل شود .

  |

  سازمان بنادر و دریانوردی سیاست‌های راهبردی و توسعه‌ای خود را بر حفظ ایمنی و امنیت دریانوردی و حفاظت محیط زیست دریایی تنظیم می‌کند .

  |

  نظرات کاربران