در حال بارگذاری ...
 • کشتی یدک کش

  نام لاتین: Towboat
  موقعیت: تهران

  یدک کش ها با هدف کشیدن و هل دادن انواع کشتی ها طراحی شده اند. انواع یدک کش ها از حجم ۶۰۰ اسب بخار یا ۴۴۷ کیلووات شروع می شوند و قوی ترین آنها تا حدود ۱۱/۱۰۰ اسب بخار یا ۸۲۷۷ کیلووات قدرت دارند. همچنین اکثر آنها دارای طول ۱۱ تا ۶۱ متر و عرض ۶/۵ تا ۱۷ متر می باشند.

   

   

  یدک کش شناوری است که علاوه بر قابلیت یدک کردن کشتی های دیگر ، به عنوان وسیله ای برای پهلو دادن و جدا کردن کشتی ها از اسکله مورد استفاده قرار می گیرد. در کشور ما گاهی اوقات ، از یدک کش ها جهت حمل راهنما و غیره استفاده می شود. یدک کش ها دارای انواع گوناگون می باشند.

   
  مطالب مرتبط

  طبق الزامات کنوانسیون مدیریت آب توازن ، از نیمه دوم سال ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۴ می بایست دستگاه پردازش آب توازن بر روی کشتی های فعال ناوگان نصب گردد که بر اساس بررسی های صورت گرفته و با توجه به در نظر گرفتن فاکتور هایی از قبیل نوع کشتی ، میزان مصرف برق ، میزان تغییرات و اصلاحات در شناور و ...

  |

  هر گونه آینده نگاری و تصمیم اجرایی باید بر اساس آینده‌نگری و نظارت درست و دقیق بر آن صورت گیرد ؛ چرا که نمی‌شود در خلا تصمیم گرفت و در خلا حرکت کرد .

  |

  از ابتدای امسال تاکنون نزدیک به ۱۸ میلیون تن کالاهای اساسی در بنادر کشور تخلیه شده است . هم اکنون مجموع کالاهای اساسی موجود در بنادر ، در کشتی‌های در حال تخلیه و در کشتی‌ های در لنگرگاه ، ۸ میلیون و ۴۵۰ هزار تن است که نشان می‌دهد در این خصوص هیچ نگرانی در کشور وجود ندارد .

  |

  علی رغم وجود دانشگاه ها ، در بخش فوق لیسانس در حوزه دریایی با مشکل مواجه هستیم و در داخل کشور از این امکان برخوردار نیستیم که برای کل کشور دانشجو تربیت کنیم و امیدوار هستیم این مشکل نیز در قانون بودجه با لحاظ حمایت های لازم ، حل شود .

  |

  سازمان بنادر و دریانوردی سیاست‌های راهبردی و توسعه‌ای خود را بر حفظ ایمنی و امنیت دریانوردی و حفاظت محیط زیست دریایی تنظیم می‌کند .

  |

  نظرات کاربران