در حال بارگذاری ...
 • کشتی حمل کالای عمومی

  نام لاتین: Cargo ship
  موقعیت: تهران

  کشتی های حمل کالای عمومی ، برای حمل کالاهای گوناگون با ظرفیت های متفاوت ساخته می شوند. عموما در این کشتی ها انواع کالا را به صورت بسته بندی شده حمل می کردند. ظرفیت این کشتی ها معمولا زیر ۱۵۰۰۰ تن و سرعت آنها اغلب بین ۱۰ تا ۲۰ گره دریایی است. در ساختمان کلی این شناورها ، طی ۵۰ سال گذشته تغییرات اساسی ایجاد نشده است.

   

   

  این کشتی ها عموما دارای چهار یا پنج در ، بر روی عرشه می باشند که کالاهای تجاری از طریق آنها به انبارها وارد می شود و عمل تخلیه یا بارگیری ، به وسیله جرثقیل های کشتی یا اسکله انجام می پذیرد. این کشتی های به دو دسته ، حمل بار خشک و حمل بار مرطوب تقسیم می شوند.

   

   
  مطالب مرتبط

  تشکیل نخستین شرکت حمل‌ونقل ترکیبی ریلی کشور

  تشکیل نخستین شرکت حمل‌ونقل ترکیبی ریلی کشور

  با توجه به اینکه شرکت معدنی و صنعتی گلگهر سیرجان دارای سه ویژگی مهم و اساسی اعم از صاحب کالا (تولید انواع مواد معدنی) ، ناوگان ریلی (واگن‌های لبه بلند و لکوموتیوهای DF۸ و GT۲۶) و همچنین لکوموتیوران بوده ،‌ با ادغام شرکت نماد ریل گستر در شرکت حمل‌و‌نقل گهر ترابر ، نخستین شرکت ...

  |

  دریانوردی ؛ صنعت پیشگام و راهگشای بازرگانی

  دریانوردی ؛ صنعت پیشگام و راهگشای بازرگانی

  تخلیه بیش از ۵ میلیون کالای اساسی در ۴ ماهه اخیر و تأمین کالاهای استراتژیک کشور در بنادر گویای اهمیت نقش صنعت حمل و نقل دریایی و بنادر به عنوان مبادی ورودی به آن است و می تواند بیش از پیش اهمیت جایگاه صنعت دریانوردی را برای همگان ملموس کند .

  |

  نظرات کاربران