در حال بارگذاری ...
 • کشتی مسافربری

  نام لاتین: Passenger ship
  موقعیت: تهران

  با توجه به افزایش مسافرت های هوایی و گرایش عمومی به این نوع وسیله های سریع ، می توان گفت غیر از کشتی های مسافربری مخصوص حمل اتومبیل بین بنادر نزدیک به هم ، تقریبا سایر کشتی های مسافربری اهمیت خود را از دست داده اند.

   

  در عین حال با پیشرفت قابل ملاحظه در صنعت کشتی سازی و تغییرات کلی در ساخت کشتی های مسافربری جدید که با تدارکات خاصی طراحی و در ظرفیت های سنگینی ساخته می شوند هنوز هم کشتی های مسافربری برای کسانی که مایلند ایام تعطیلات را در مسافرت دریایی بگذرانند ، جای خود را همچنان حفظ نموده است. این گونه کشتی ها با ظرفیت های مختلف از ۱۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ نفر و بیشتر ساخته شده و با سرعتی معادل ۳۰ گره دریایی در ساعت قادر به دریانوردی می باشند.

   

  کشتی مسافربری زیبای QE2

   

  کشتی های مسافربری کالای تجاری حمل نمی کنند زیرا حجم داخلی آنها برای زیست و وسایل همراه مسافران و همچنین برای انبارهای خوار و بار و مواد غذایی و باشگاه تفریحی و استخر شنا و سردخانه ها اختصاص یافته است. به طور کلی کشتی هایی که می توانند وسایل و تسهیلات برای پذیرش ۱۲ نفر مسافر یا بیشتر داشته باشند در رده کشتی های مسافربری جای دارند. از انواع کشتی های مسافربری می توان به کشتی های هیدروفویل اشاره کرد که بال هایی در زیر آب دارند که در سرعت های مشخص ، بدنه کشتی را روی سطح آب قرار می دهند و به این ترتیب اصطکاک و برخورد آن با امواج به حداقل می رسد و کشتی کمتر تکان می خورد و امواج تا ارتفاع ۳ متری بر این کشتی ها بی اثر می باشند.

   
  مطالب مرتبط

  اقدامات خوبی در حوزه گردشگری دریایی در سازمان بنادر و دریانوردی انجام شده است

  اقدامات خوبی در حوزه گردشگری دریایی در سازمان بنادر و دریانوردی انجام شده است

  استفاده از ظرفیت‌های طبیعی کشور را در کنار ظرفیت‌های تاریخی و فرهنگی مورد توجه قرار دادیم که مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفت و موجب ایجاد حجم بالای اشتغال در سراسر کشور و ایجاد نشاط در مناطق محروم شد .

  |

  احیاء مسافرت‌های دریایی میان کشورهای حاشیه دریای خزر

  احیاء مسافرت‌های دریایی میان کشورهای حاشیه دریای خزر

  موضوع مهم برای ما این است که بتوانیم برنامه مدون سازمان یافته‌ای برای توسعه سواحل و استفاده از دریا و تفریحات دریایی داشته باشیم تا ضمن انضباط در بهره‌برداری با مسئولیت‌پذیری و رعایت قوانین و مقررات دریایی به یک جریان دائمی و پایدار تبدیل شود .

  |

  حمل و نقل پاک تر دریایی دور از ذهن نیست

  حمل و نقل پاک تر دریایی دور از ذهن نیست

  در ۲۸ ژانویه ، ایسترن پسیفیک اعلام کرد که به رقم AER ۴,۴ رسیده ، به این معنی که ۲ سال زودتر از برنامه تعیین شده آلاینده های کربنی ناوگان خود را کاهش داده است .

  |

  دادگاه‌های تخصصی با محوریت حمل و نقل دریایی تشکیل می شود

  دادگاه‌های تخصصی با محوریت حمل و نقل دریایی تشکیل می شود

  حه تشکیل دادگاه های دریایی ۹ فصل دارد ، قلمرو فعالیت این دادگاه دعاوی ناشی از فعالیت شرکت های کشتیرانی با محوریت حمل و نقل دریایی است و مباحثی نظیر ابلاغ ، چگونگی رسیدگی به دعاوی دریایی ، توقیف کشتی ، نحوه اعتراض به آرای صادره و سایر موارد در آن مدنظر قرار می گیرد .

  |

  نظرات کاربران