در حال بارگذاری ...
 • کشتی مسافربری

  نام لاتین: Passenger ship
  موقعیت: تهران

  با توجه به افزایش مسافرت های هوایی و گرایش عمومی به این نوع وسیله های سریع ، می توان گفت غیر از کشتی های مسافربری مخصوص حمل اتومبیل بین بنادر نزدیک به هم ، تقریبا سایر کشتی های مسافربری اهمیت خود را از دست داده اند.

   

  در عین حال با پیشرفت قابل ملاحظه در صنعت کشتی سازی و تغییرات کلی در ساخت کشتی های مسافربری جدید که با تدارکات خاصی طراحی و در ظرفیت های سنگینی ساخته می شوند هنوز هم کشتی های مسافربری برای کسانی که مایلند ایام تعطیلات را در مسافرت دریایی بگذرانند ، جای خود را همچنان حفظ نموده است. این گونه کشتی ها با ظرفیت های مختلف از ۱۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ نفر و بیشتر ساخته شده و با سرعتی معادل ۳۰ گره دریایی در ساعت قادر به دریانوردی می باشند.

   

  کشتی مسافربری زیبای QE2

   

  کشتی های مسافربری کالای تجاری حمل نمی کنند زیرا حجم داخلی آنها برای زیست و وسایل همراه مسافران و همچنین برای انبارهای خوار و بار و مواد غذایی و باشگاه تفریحی و استخر شنا و سردخانه ها اختصاص یافته است. به طور کلی کشتی هایی که می توانند وسایل و تسهیلات برای پذیرش ۱۲ نفر مسافر یا بیشتر داشته باشند در رده کشتی های مسافربری جای دارند. از انواع کشتی های مسافربری می توان به کشتی های هیدروفویل اشاره کرد که بال هایی در زیر آب دارند که در سرعت های مشخص ، بدنه کشتی را روی سطح آب قرار می دهند و به این ترتیب اصطکاک و برخورد آن با امواج به حداقل می رسد و کشتی کمتر تکان می خورد و امواج تا ارتفاع ۳ متری بر این کشتی ها بی اثر می باشند.

   
  مطالب مرتبط

  تشریح آخرین وضعیت ۳ شهر لجستیکی بندری کشور

  تشریح آخرین وضعیت ۳ شهر لجستیکی بندری کشور

  تعدادی سرمایه‌گذاری انجام شده و کارخانه‌هایی هستند که هم اکنون در آن مناطق در خصوص تصفیه شکر ، تصفیه روغن‌کشی و بحث‌های تولید بیو اتانل و موارد این چنینی فعالیت می‌کنند و در این خصوص نیز تعدادی قرارداد در سالجاری به امضا رسیده است .

  |

  امضا ۴۶۷ میلیارد تومان قرارداد سرمایه گذاری در بندر چابهار از ابتدای سال جاری تاکنون

  امضا ۴۶۷ میلیارد تومان قرارداد سرمایه گذاری در بندر چابهار از ابتدای سال جاری تاکنون

  بندر چابهار به عنوان دروازه ملل مشهور است و با استثنا شدن از تحریم های آمریکا جایگاه بین المللی آن بیش از پیش ارتقا پیدا کرده است . فعالیت های عمرانی و هزینه های زیرساختی انجام شده در چهار سال گذشته در تاریخ ۳۵ ساله ساخت بندر چابهار بی سابقه بوده است .

  |

  بازدید مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از بنادر استان گلستان

  بازدید مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از بنادر استان گلستان

  شهرستان ترکمن به لحاظ موقعیت جغرافیایی و استراتژیک خود دارای پتانسیل بالایی در صنعت گردشگری است . دولت به برنامه های اشتغالزا در کشور اهمیت بسزایی قائل است و برای پیشبرد اهداف اقتصادی شهرستان ترکمن توسعه برنامه های گردشگری یکی از بهترین راه های شکوفایی و اشتغال زایی در این ...

  |

  نظرات کاربران