در حال بارگذاری ...
 • کشتی مسافربری

  نام لاتین: Passenger ship
  موقعیت: تهران

  با توجه به افزایش مسافرت های هوایی و گرایش عمومی به این نوع وسیله های سریع ، می توان گفت غیر از کشتی های مسافربری مخصوص حمل اتومبیل بین بنادر نزدیک به هم ، تقریبا سایر کشتی های مسافربری اهمیت خود را از دست داده اند.

   

  در عین حال با پیشرفت قابل ملاحظه در صنعت کشتی سازی و تغییرات کلی در ساخت کشتی های مسافربری جدید که با تدارکات خاصی طراحی و در ظرفیت های سنگینی ساخته می شوند هنوز هم کشتی های مسافربری برای کسانی که مایلند ایام تعطیلات را در مسافرت دریایی بگذرانند ، جای خود را همچنان حفظ نموده است. این گونه کشتی ها با ظرفیت های مختلف از ۱۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ نفر و بیشتر ساخته شده و با سرعتی معادل ۳۰ گره دریایی در ساعت قادر به دریانوردی می باشند.

   

  کشتی مسافربری زیبای QE2

   

  کشتی های مسافربری کالای تجاری حمل نمی کنند زیرا حجم داخلی آنها برای زیست و وسایل همراه مسافران و همچنین برای انبارهای خوار و بار و مواد غذایی و باشگاه تفریحی و استخر شنا و سردخانه ها اختصاص یافته است. به طور کلی کشتی هایی که می توانند وسایل و تسهیلات برای پذیرش ۱۲ نفر مسافر یا بیشتر داشته باشند در رده کشتی های مسافربری جای دارند. از انواع کشتی های مسافربری می توان به کشتی های هیدروفویل اشاره کرد که بال هایی در زیر آب دارند که در سرعت های مشخص ، بدنه کشتی را روی سطح آب قرار می دهند و به این ترتیب اصطکاک و برخورد آن با امواج به حداقل می رسد و کشتی کمتر تکان می خورد و امواج تا ارتفاع ۳ متری بر این کشتی ها بی اثر می باشند.

   
  مطالب مرتبط

  بازدید مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از بنادر استان گلستان

  بازدید مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از بنادر استان گلستان

  شهرستان ترکمن به لحاظ موقعیت جغرافیایی و استراتژیک خود دارای پتانسیل بالایی در صنعت گردشگری است . دولت به برنامه های اشتغالزا در کشور اهمیت بسزایی قائل است و برای پیشبرد اهداف اقتصادی شهرستان ترکمن توسعه برنامه های گردشگری یکی از بهترین راه های شکوفایی و اشتغال زایی در این ...

  |

  امکان تردد شبانه در دریا با افزایش تعداد کشتی های کروز

  امکان تردد شبانه در دریا با افزایش تعداد کشتی های کروز

  ظرفیت خطوط مسافری در بنادر جنوبی به جزایر داخلی و کشورهای همسایه خارجی وجود دارد ، هر چند در روزهای عادی چندان مورد استفاده قرار نمی گیرد و حمل و نقل مسافری از جمله برنامه های سازمان بنادر و دریانوردی تا مقوله گردشگری و مسافری دریایی توسعه یابد .

  |

  معافیت مالیاتی شرکت های فعال در مناطق ویژه اقتصادی بندری

  معافیت مالیاتی شرکت های فعال در مناطق ویژه اقتصادی بندری

  فعالان اقتصادی در بنادر امام خمینی (ره) ، شهید رجایی و بوشهر در جنوب و همچنین در بنادر امیرآباد و نوشهر در شمال ایران مشمول معافیت مالیاتی خواهند بود و این کمک می کند تا در شرایط پیش آمده ، فعالیت های شان اقتصادی باشد .

  |

  نظرات کاربران