در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • نقشه حمل و نقلی کشور تاجیکستان

  نقشه حمل و نقلی شامل کلیه مسیرهای جاده ای اصلی ، جاده ای فرعی ، خطوط ریلی و فرودگاه ها می باشد. در ضمن کلیه شهرها و روستاها نیز مشخص شده است. در این نوع نقشه ها کشورهای همسایه تا حدودی مشخص هستند. از دیگر موارد می توان به موقعیت کشور روی کره زمین و راهنمای نقشه اشاره کرد.

  نقشه کشور تاجیکستان (Tajikistan) مربوط به سال ۲۰۰۹ می باشد و با کیفیت 300DPI ارائه شده است.

   

   

  تاجیکستان یا جمهوری تاجیکستان  کشوری در آسیای میانه است. این کشور از جنوب با افغانستان ، از باختر با ازبکستان ، از شمال با قرقیزستان و از خاور با چین همسایه است. تاجیکستان یک کشور محاط در خشکی است که در گذشته راه ابریشم از آن گذر می کرده است. پهناوری تاجیکستان ۱۴۳/۱۰۰ کیلومتر مربع (۹۵ام در جهان) است. این کشور ، کوهستانی و پربارش است و منابع آب فراوانی دارد. جمعیت تاجیکستان ۷/۲۱۵/۷۰۰ نفر (برآورد ۱۳۸۷ شمسی) است. حدود ۸۰ درصد مردم تاجیک هستند (که به فارسی تاجیکی سخن می گویند) ، ۱۵ درصد ازبک و سایر مردم روس ، اوکراینی ، چینی ، کره ای ، تاتار و غیره هستند. دین بیشتر مردم اسلام است (بیشتر سنی ، دارای اقلیت قابل توجه شیعه اسماعیلی).

   

  تاریخ و فرهنگ تاجیکستان با ایران اشتراکات بسیاری دارد. در پاره هایی از دوران پیش از اسلام ، تاجیکستان جزئی از شاهنشاهی ایران بود. پس از اسلام ، سرزمین خراسان و فرارود (از جمله تاجیکستان) زنده کننده فرهنگ ایرانی و به وجود آورنده زبان پارسی دری بود که جانشین زبان پهلوی شد. نخستین شاعران پارسی زبان از این ناحیه به پا خاستند ، به ویژه رودکی ، که پدر شعر پارسی محسوب می گردد. در نخستین سده های هجری ، خراسان و فرارود مهد تمدن و علوم ایرانی بودند و بزرگانی مانند ابن سینا و فارابی در خود پرورند. حکومت سامانی نیز از تاجیکستان برخاسته است. حکومت تاجیکستان ، جمهوری است و رئیس جمهور کنونی این کشور امامعلی رحمان است که از سال ۱۳۷۱ تاکنون بر سر قدرت است. (سال ۲۰۱۲ میلادی)

   

  تاجیکستان از فقیرترین کشورها در میان جمهوری های سابق اتحاد شوروی است. در سال ۲۰۰۵ ، تولید ناخالص ملی آن نزدیک به ۲ میلیارد دلار بود.

   

   

  نسخه : ۲۰۰۹
  سیستم عامل : تمامی سیستم عامل ها
  حجم فایل : ۵۲۵ کیلوبایت
  زبان : انگلیسی
  رمز فایل : www.iranway.com
  راهنما :

  - پس از دانلود ، فایل مورد نظر را اجرا کنید.

  - از شما مسیری برای نصب پرسیده می شود.

  - بعد از انتخاب مسیر و زدن کلید نصب از شما پسورد خواسته می شود.

  - پسورد را وارد کرده و منتظر اتمام باشید.

  - این نقشه با پسوند PNG می باشد و شما قادر هستید با تمامی دستگاه ها از قبیل کامپیوتر ، موبایل ، تبلت و غیره ... این فایل را مشاهده نمایید.

   
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران