در حال بارگذاری ...
 • کشتی باری سنتی

  نام لاتین: Traditional Freighter
  موقعیت: تهران

  اصطلاح باری ، به طور عام به هر نوع وسیله نقلیه ای که محموله ها راحمل می کند اطلاق می شود. برای تعریف نوع محموله و حمل کننده از اصطلاحات باری سنتی که محمولات فله را حمل می کند در مقابل حمل کننده کانتینر استفاده می شود.

  کشتی های باربری سنتی را می توان با توجه به برخی مشخصات ظاهری از سایر کشتی ها تشخیص داد. کشتی های باری سنتی به طور معمول دارای چنین دکل جرثقیل هستند که برای انتقال محموله ها به هنگام بارگیری و تخلیه از آنها استفاده می شود.

   

  ابعاد کشتی های باربری سنتی

  طول این کشتی ها به طور معمول ۷۶/۲ متر تا ۱۸۲/۸۸ متر هستند (۲۵۰ تا ۶۰۰ فوت) این کشتی ها همه نوع محموله فله خشک را حمل می کنند. بارگیری این کشتی ها توسط جرثقیل های نصب شده روی آنها انجام می شود و هر نوع محموله غیر کانتینری شامل کارتن ، بشکه ، پالت ، ماشین آلات ،‌ بندل و سایر بسته بندی و فله که قابل حمل و نقل و انتقال به داخل کشتی باشد بارگیری و تخلیه می شود.

  کشتی های باربری سنتی در حال حاضر نقش زیادی در حمل ونقل بین المللی ندارند ولی هنوز هم در بسیاری از نقاط جهان از این کشتی ها برای حمل محمولات فله خشک نظیر غلات ، ذغال سنگ ، کود شیمیایی و خوراک حیوانات استفاده می شود. برخی از آنها را ، تغییر کاربری داده و به کشتی های باربری کانتینربر تبدیل کرده اند و انواع قدیمی تر آنها نیز از رده خارج و به عنوان آهن قراضه فروخته می شوند.


  | شناسه مطلب: 28692
  تهران کشتی ها  مطالب مرتبط

  جابه‌جایی روزانه ۴۰ هزار مسافر نوروزی

  جابه‌جایی روزانه ۴۰ هزار مسافر نوروزی

  میانگین تأخیر از مبدأ در ایستگاه راه‌آهن تهران به ۲۶ ثانیه رسید که این عدد سال گذشته ۴۸ ثانیه بود بنابراین بهبود ۴۶ درصدی در این خصوص داشته‌

  |

  فراخوان شرکت فیات‌کرایسلر

  فراخوان شرکت فیات‌کرایسلر

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی  Iranway، شرکت فیات‌کرایسلر دو فراخوان را اعلام کرده است که نزدیک به 570 هزار شاسی‌بلند را در سراسر جهان ...

  |

  نظرات کاربران