در حال بارگذاری ...
 • Barcode Scanner 3.6 - خواندن بارکد برای گوشی های اندروید

  بارکدها به صورت گسترده‌ای در پیاده‌سازی سیستم‌های جمع‌آوری خودکار اطلاعات شناسه‌ها که سرعت و دقت ورود اطلاعات را بالا می‌برند کاربرد دارند.

  بارکد چیست ؟

  بارکد، که در فارسی به آن رمزمیله، کد میله‌ای و رمزینه نیز می‌گویند، نوعی نمایش تصویری اطلاعات بر روی سطوح است که اطلاعات آن را می‌توان توسط ماشین بازخوانی کرد. بارکدهای اولیه اطلاعات را در قالب عرض و فاصله خطوط موازی چاپ شده ذخیره می‌کردند و به صورت یک دسته از خطوط مستقیم موازی دیده می‌شدند اما امروزه بارکدها ممکن است (بسته به نوع) به شکل دو بُعدی، یک دسته نقطه، یک دسته دایره هم مرکز و یا به صورت مخفی شده در تصاویر نیز ظاهر شوند. بارکدها توسط یک پویشگر نوری که دستگاه بارکدخوان نامیده می‌شود بازخوانی می‌شوند و اگر در تصاویر مخفی شده باشند توسط نرم‌افزار خاصی از آن بیرون کشیده می‌شوند.

   

  نمونه بارکد 2بعدی (QR) مربوط به پرتال جامع اطلاعات تخصصی صنعت حمل و نقل

   

  بارکدها به صورت گسترده‌ای در پیاده‌سازی سیستم‌های جمع‌آوری خودکار اطلاعات شناسه‌ها که سرعت و دقت ورود اطلاعات را بالا می‌برند کاربرد دارند. در حالی که پیش از این قواعد رمزگذاری بارکدها فقط اجازه نمایش اعداد را می‌داد به کمک نشانه‌گذاری‌های جدید می‌توان از مجموعه حروف بزرگ الفبای انگلیسی تا مجموعه کامل نویسه‌های ASCII و حتی بیشتر از آن را در یک بارکد گنجاند. نیاز به گنجاندن داده‌های بیشتر با توجه به محدودیت اندازه بارکدهای اولیه به ظهور رمزهای ماتریسی (نوعی بارکد دوبعدی) انجامید که برخلاف بارکدهای اولیه به جای آن که از دسته‌ای از میله‌های متساوی تشکیل شده باشد جدولی متشکل از سلولهای مربع شکل است. بارکد پشته‌ای سازشی بین بارکد دوبعدی و بارکد میله‌ای است که نشانه‌گذاری های قدیم بارکدهای میله‌ای را گرفته و در قالبی که اجازه وجود چند ردیف از بارکدهای میله‌ای را می‌دهد می‌گنجاند.


  نمونه بارکد میله ای مربوط به پرتال جامع اطلاعات تخصصی صنعت حمل و نقل

   

  معمولا بارکدهای 2بعدی یا QR برای معرفی لینک یک سایت یا مشخصات یک شرکت به کار می رود. به طور مثال شما می توانید کلیه اطلاعات تماسی شرکت خود را در یک بارکد 3×3 قرار دهید و کاربران و مشتریان شما می توانند تنها با استفاده از تلفن همراه خود تمامی اطلاعات تماس شرکت شما را مشاهده کنند.

  شما با نصب این نرم افزار بروی گوشی های اندرویدی خود می توانید تمامی بارکدهای میله ای و 2بعدی را مشاهده کنید.

   

   

   

  نسخه : 3.6
  سیستم عامل : اندروید
  حجم فایل : 547 کیلوبایت
  زبان : انگلیسی
  رمز فایل : www.iranway.com
  راهنما :

  - پس از دانلود ، فایل مورد نظر را اجرا کنید.

  - از شما مسیری برای نصب پرسیده می شود.

  - بعد از انتخاب مسیر و زدن کلید نصب از شما پسورد خواسته می شود.

  - پسورد را وارد کرده و منتظر اتمام باشید.

  - سپس یک فایل با پسوند apk خواهید داشت. اگر نصب برنامه بروی گوشی اندرویدی خود را می دانید که هیچ در غیر این صورت از اینجا می توانید کمک بگیرید.

   
  نظرات کاربران (1)