در حال بارگذاری ...
 • اختصاص بیش از ۸/۱ میلیارد دلار به واردات تجهیزات صنعت حمل و نقل

  در سال ۱۴۰۲ ، حدود ۶ هزار و ۵۰۰ دستگاه کشنده و کامیون به ارزش ۸۵۰ میلیون دلار از گمرکات کشور ترخیص شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس کل گمرک ایران گفت : مجموع ارز اختصاص یافته به واردات تجهیزات صنعت حمل و نقل از جمله کشنده ، کامیون ، قطعات منفصله خودرو و قطعات موتور سیکلت بیش از ۸/۱ میلیارد دلار بوده است .

  محمد رضوانی فر  گفت : ۱۱ هزار و ۲۳۶ دستگاه خودروسواری به ارزش حدود ۲۲۴ میلیون دلار در سال گذشته به طور قطعی از گمرکات کشور ترخیص و وارد کشور شده است .

  رضوانی فر در ادامه افزود : در سال ۱۴۰۲ ، حدود ۶ هزار و ۵۰۰ دستگاه کشنده و کامیون به ارزش ۸۵۰ میلیون دلار از گمرکات کشور ترخیص شده است .

  همچنین در این مدت حدود ۷۸۲ میلیون دلار اجزا و قطعات موتور سیکلت وارد کشور شده است .
  مطالب مرتبط

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، وصولی‌های گمرک و واریزی به خزانه در سال ۱۴۰۲ با ۵۴ درصد افزایش نسبت به سال ماقبل به رقم ۲۴۷ هزار میلیارد تومان رسید . ...

  |

  بیشترین میزان واردات از کشورهای عضو کنفرانس اسلامی در سال ۱۴۰۲ از مبدا کشورهای امارات متحده عربی ، ترکیه ، عمان ، پاکستان ، مالزی ، عراق ، ازبکستان و اندونزی بوده است .

  |

  عملیاتی کردن تبادل الکترونیکی داده‌ها و اطلاعات با تشکیل تیم اجرایی از سوی دو طرف ، ارائه تسهیلات گمرکی برای تسهیل تهاتر کالایی در منطقه آزاد چابهار و امکان تردد کامیون‌های ایرانی به عمق سرزمینی پاکستان از جمله توافقات بین ایران و پاکستان بود .

  |

  ۹ درصد از صادرات ایران به مقصد ترکیه و ۱۲ درصد از واردات کشورمان از مبدا این کشور می باشد ، بنابراین پیگیری مفاد توافق‌نامه‌ها و تفاهم‌نامه و تنظیم برنامه‌های جدید برای عملیاتی شدن این توافق‌نامه‌ها ضروری است .

  |

  در سال ۱۴۰۲ ترانزیت خارجی از مبدا گمرک پرویزخان ۳۶۸ درصد و از مبدا گمرک باشماق ۵۷ درصد افزایش داشته است .

  |

  نظرات کاربران