در حال بارگذاری ...
 • ضرورت ورود دستگاه‌های اجرایی برای مقابله با معادن متخلف و جلوگیری از تخریب راه‌ها

  عدم تمکین برخی بهره‌برداران به مسئولیت‌های خود نسبت به حفظ و نگهداری راه‌ها ، عدم رعایت تناژ و سایر قوانین و مقررات، خرابی‌های بسیار گسترده‌ای در سطح راه‌های شهرستان در حال شکل‌گیری است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان میبد گفت : با توجه به عدم تمکین برخی بهره‌برداران به مسئولیت‌های خود و استخراج بی‌ضابطه و بی‌رویه از معادن ، لازم است کلیه دستگاه‌های ذی‌ربط به‌ منظور جلوگیری از این تخلفات و حفظ زیرساخت‌های راه شهرستان ، وارد میدان شوند .

  رضا حسین زاده با اعلام خبر آغاز مرمت خرابی‌ها و لکه‌گیری راه‌های شهرستان میبد ، اظهار کرد : در پی استفاده بی‌رویه معادن از راه‌های شهرستان و خرابی‌های ایجاد شده ، در ادامه سلسله اقدامات دوره‌ای نگهداری راه‌ها به موازات کنترل‌های تناژ کامیون‌های حامل بار صنایع و معادن ، مرمت موضعی و لکه‌گیری خرابی‌ها در دستور کار قرار گرفت .

  رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان میبد ، افزود : در همین راستا خرابی‌های آسفالت محور درین ، کمربندی شرقی و غربی ، محور مزرعه کلانتر شهیدیه ، یزد – میبد ، حدفاصل پل شهید سلیمانی تا میدان خامنه‌ای و میبد - ندوشن تا فولاد و خرابی‌های مسیر از فولاد میبد تا نیوک و ندوشن در حال انجام است .

  حسین زاده تأکید کرد : با توجه به افزایش استخراج معادن شهرستان به‌ خصوص در منطقه درین و ندوشن و استفاده بی‌رویه و بعضاً خارج از ضابطه بسیاری از معادن و شدت بسیار بالای خرابی‌ها امکانات و ظرفیت اداره راهداری شهرستان جهت نگهداری ، کنترل تناژ و مرمت خرابی‌ها به‌تنهایی پاسخ‌گو نیست . عدم تمکین برخی بهره‌برداران به مسئولیت‌های خود نسبت به حفظ و نگهداری راه‌ها ، عدم رعایت تناژ و سایر قوانین و مقررات، خرابی‌های بسیار گسترده‌ای در سطح راه‌های شهرستان در حال شکل‌گیری است .

  این مسئول تصریح‌ کرد : بنابراین لازم است کلیه دستگاه‌های ذی‌ربط شامل فرمانداری ، بخشداری‌ها ، شهرداری‌ها ، دهیاران ، اداره سمت ، منابع طبیعی و ... با همراهی و هم‌افزایی ، زیرساخت راه‌های شهرستان را که متعلق به‌تمامی مردم و سرمایه ملی این کشور است را دریابند .

  حسین زاده اضافه‌ کرد : شایسته است بخشداران و فرماندار در راستای تأمین اعتبار لازم جهت مرمت و بهسازی اساسی راه‌های شهرستان مساعدت لازم به عمل آورند .
  مطالب مرتبط

  بهسازی ، لکه‌گیری و روکش آسفالت محور نوگنبد – شمش و بالعکس واقع در محدوده کنارگذر یزد ، با اعتبار هزینه شده ۹۰ میلیارد ریال به طول ۵ کیلومتر ، یکی دیگر از پروژه‌های آماده بهره‌برداری است که برای ۳۸ نفر نیز به صورت مستقیم شغل ایجاد کرده است .

  |

  در حال حاضر تعداد ۴۳۵ هزار دستگاه ناوگان باری دارای مجوز با میانگین عمر ۱۸/۷ سال و ۵۵۵ هزار راننده در حال خدمت‌رسانی در بخش حمل و نقل جاده‌ای کالا می‌باشند .

  |

  ۸۵.۵ کیلومتر راه روستایی در سال ۱۴۰۲ آسفالت و ۱۵۸.۷ کیلومتر روکش آسفالت شدکه پیش بینی می شود در سال جدید نیز طول بیشتری از راه‌ها برای تردد آسفالت و آماده بهره‌برداری شود .

  |

  در سال‌های اخیر مجموعه راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای تلاش‌های گسترده‌ای را در حوزه احداث راه‌های روستایی ، حفظ زیرساخت‌های راه ، اصلاح رویه راه‌ها ، حمل‌ونقل کالا و مسافر به کار گرفته است تا بهترین خدمات را به مردم ارائه کند .

  |

  پایانه مرزی نوردوز تنها مرز زمینی مشترک جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان و پایانه مرزی جلفا مرز مشترک ایران و آذربایجان(جمهوری خودمختار نخجوان) بوده و در شهرستان جلفا در شمال استان آذربایجان شرقی قرار گرفته‌اند .

  |

  نظرات کاربران