در حال بارگذاری ...
 • هفتاد درصد حوادث گردشگری دریایی مربوط به سفرهای غیر مجاز است

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل ایمنی و حفاظت دریانوردی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه ۲۷ فروند شناور تخصصی جستجو نجات دریایی خدمت‌رسانی خواهند کرد ، گفت : ۱۲۳ همیار ناجی تحت پوشش حمایت سازمان بنادر و دریانوردی فعالیت می‌کنند و ۴۸ فروند شناور آتشخوار برای مهار حریق و ارائه خدمات امدادی در نظر گرفته شده است .

  پسنده با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۲ معادل ۱۳۷۸ نفر را در دریا نجات دادیم و به ۲۷۶ نفر نیز خدمات درمانی ارائه کردیم ، اظهار داشت : سازمان بنادر و دریانوردی به واسطه وظیفه حاکمیتی خود در حوزه خدمات امداد و نجات فرقی بین قایق مجاز و غیرمجاز نمی گذارد اما بیش از ۷۰ درصد امدادها ، مربوط به قایق‌های غیرمجاز است .

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  مطالب مرتبط

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ سرپرست اداره کل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه کنترل بازرسی فنی و ایمنی شناورها مدنظر قرار گرفته ...

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، علی‌اکبر مرزبان در نشست خبری امروز درباره تشریح اقدامات و برنامه‌های طرح تسهیل سفرهای نوروزی با بیان اینکه به چیزی حدود ...

  |

  در طرح سفرهای نوروزی ۱۴۰۲ (از ۲۴ اسفند تا ۱۵ فروردین) حدود ۶.۵ میلیون سفر و گردشگری دریایی انجام شد که شامل ۳ میلیون و ۵۱۴ هزار و ۲۵۲ نفر و تعداد گردشگری دریایی صورت گرفته برابر ۲ میلیون و ۹۳۹ هزار و ۷۰۰ نفر بود .

  |

  در طرح گردشگری دریایی بنادر این استان ۹ موتورلنج سنتی در بنادر بوشهر ، بوالخیر ، عامری و رستمی و ۶ شناور فلزی در بنادر بوشهر و گناوه فعالیت داشتند .

  |

  افزایش مهارت قایقران‌ها در سطح نجات غریق در صورت توفیق در عقد تفاهم نامه با فدراسیون نجات غریق و غواصی و تسهیل و سرعت بخشیدن به رسیدگی در مورد تقاضاهای مطروحه در کمیته وجوه اداره شده در بخش مسافری از جمله برنامه‌های تعریف شده است .

  |

  نظرات کاربران