در حال بارگذاری ...

آغاز عملیات اجرایی ۲ پروژه ایمن سازی در راه‌های استان گلستان

طی دو سال گذشته از دولت سیزدهم تاکنون ۳۱ نقطه از این نقاط رفع خطر و ایمن سازی شده‌اند و برنامه ریزی شده که در سال ۱۴۰۳ نیز ۴۵ نقطه آشکارسازی ، رفع و ایمن سازی شود .

به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان از آغاز عملیات اجرایی تعریض و ایمن سازی نقطه پرتصادف و اجرای جدول محور روستایی یساقی با حضور استاندار و به مناسبت ایام دهه فجر خبر داد .

عادل مصدقی در مراسم آغاز عملیات اجرایی دو پروژه ایمن سازی راه‌های گلستان که در سه راهی یساقی شهرستان کردکوی محل برگزار شد ، گفت : تعریض و ایمن سازی نقطه پر تصادف محور یساقی در قالب زیرسازی ، آسفالت و اجرای روشنایی محور با اعتبار ۲۰ میلیارد تومان انجام‌ می‌شود .

به گفته وی ، اجرای جدول نیز به طول ۲ کیلومتر در طول محور روستایی یساقی با اعتبار ۵ میلیارد تومان در این روز آغاز شده‌ است . برنامه ریزی شده که این پروژه‌ها تا اوایل سال ۱۴۰۳ به بهره برداری برسند .

وی با بیان اینکه گلستان با دارا بودن ۹۵ نقطه پر تصادف بعد از استان تهران دومین استان کشور از این نظر است ، اظهار کرد : طی دو سال گذشته از دولت سیزدهم تاکنون ۳۱ نقطه از این نقاط رفع خطر و ایمن سازی شده‌اند و برنامه ریزی شده که در سال ۱۴۰۳ نیز ۴۵ نقطه آشکارسازی ، رفع و ایمن سازی شود .

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان خاطرنشان کرد : بناست منابع مالی این نقاط نیز از محل مولدسازی ، منابع استانی و مسئولیت‌های اجتماعی بیمه‌ها و بانک‌ها تأمین شود . از محل سفر دوم ریاست جمهوری به استان نیز یک‌هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای این نقاط مصوب شده که در مراحل تأمین و ابلاغ استانی قرار دارد .

مدیران حوزه استانداری، نمایندگان مجلس، مدیران شهرستانی و ائمه جمعه و جماعات و اهالی منطقه نیز در این مراسم حضور داشتند .

این پروژه به‌صورت ائتلافی دو دستگاه اجرایی راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آغاز شده‌ است .
مطالب مرتبط

به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان تایباد از اجرای مانور مشترک با حضور پلیس راه ، نیروی انتظامی ، هلال احمر و ...

|

اولویت اصلی راه های شریانی و اصلی است ؛‌ در این خصوص باید استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاران در مواقع اضطراری مد نظر قرار بگیرد .

|

تعمیر و نصب ۲۰۰ عدد چراغ چشمک زن و فلش سولار و اجرای روشنایی نقطه ای ۲۰ تقاطع از دیگر اقدامات انجام شده توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در یازده ماهه سالجاری می باشد .

|

یکی از ملزومات مهم ایمنی جاده‌ای که نقشی ارزنده در کاهش حوادث و تسهیل سفرهای برون شهری دارد اجرای خط کشی و نقوش ترافیکی است که در انتقال پیام‌های اطلاعاتی - هشداری به طور بصری به کاربران و رانندگان نقشی مهم دارند ، در مقاطعی از محورهای استان اجرا می شود .

|

در ۲ سال اخیر ۱۵ دستگاه ماشین آلات و تجهیزات راهداری به ناوگان حمل و نقل جاده‌ای استان افزوده شد و ۶ دستگاه جدید نیز تا پایان سال خریداری می‌شود .

|

نظرات کاربران