در حال بارگذاری ...
 • آغاز عملیات اجرایی ۲ پروژه ایمن سازی در راه‌های استان گلستان

  طی دو سال گذشته از دولت سیزدهم تاکنون ۳۱ نقطه از این نقاط رفع خطر و ایمن سازی شده‌اند و برنامه ریزی شده که در سال ۱۴۰۳ نیز ۴۵ نقطه آشکارسازی ، رفع و ایمن سازی شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان از آغاز عملیات اجرایی تعریض و ایمن سازی نقطه پرتصادف و اجرای جدول محور روستایی یساقی با حضور استاندار و به مناسبت ایام دهه فجر خبر داد .

  عادل مصدقی در مراسم آغاز عملیات اجرایی دو پروژه ایمن سازی راه‌های گلستان که در سه راهی یساقی شهرستان کردکوی محل برگزار شد ، گفت : تعریض و ایمن سازی نقطه پر تصادف محور یساقی در قالب زیرسازی ، آسفالت و اجرای روشنایی محور با اعتبار ۲۰ میلیارد تومان انجام‌ می‌شود .

  به گفته وی ، اجرای جدول نیز به طول ۲ کیلومتر در طول محور روستایی یساقی با اعتبار ۵ میلیارد تومان در این روز آغاز شده‌ است . برنامه ریزی شده که این پروژه‌ها تا اوایل سال ۱۴۰۳ به بهره برداری برسند .

  وی با بیان اینکه گلستان با دارا بودن ۹۵ نقطه پر تصادف بعد از استان تهران دومین استان کشور از این نظر است ، اظهار کرد : طی دو سال گذشته از دولت سیزدهم تاکنون ۳۱ نقطه از این نقاط رفع خطر و ایمن سازی شده‌اند و برنامه ریزی شده که در سال ۱۴۰۳ نیز ۴۵ نقطه آشکارسازی ، رفع و ایمن سازی شود .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان خاطرنشان کرد : بناست منابع مالی این نقاط نیز از محل مولدسازی ، منابع استانی و مسئولیت‌های اجتماعی بیمه‌ها و بانک‌ها تأمین شود . از محل سفر دوم ریاست جمهوری به استان نیز یک‌هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای این نقاط مصوب شده که در مراحل تأمین و ابلاغ استانی قرار دارد .

  مدیران حوزه استانداری، نمایندگان مجلس، مدیران شهرستانی و ائمه جمعه و جماعات و اهالی منطقه نیز در این مراسم حضور داشتند .

  این پروژه به‌صورت ائتلافی دو دستگاه اجرایی راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آغاز شده‌ است .
  مطالب مرتبط

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان تایباد از اجرای مانور مشترک با حضور پلیس راه ، نیروی انتظامی ، هلال احمر و ...

  |

  اولویت اصلی راه های شریانی و اصلی است ؛‌ در این خصوص باید استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاران در مواقع اضطراری مد نظر قرار بگیرد .

  |

  بازسازی و نصب تابلو علائم هشدار دهنده جاده‌ای به تعداد ۳۴۶ مورد بازسازی و نصب بیش از ۸۰۰ متر گاردریل و تامین ۶ کیلومتر روشنایی محور نقده محمدیار با همکاری اداره برق این شهرستان از جمله فعالیت های مهم این اداره کل در سال گذشته است .

  |

  عمده کالای حمل شده شامل سنگ آهن ، گندله ، آهن اسفنجی ، کنستانتره سنگ آهن ، سیمان و مواد نفتی بوده که بوسیله ۲۳۰۰۰ دستگاه انواع وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین اعم از کامیون ، کامیونت و تریلر ، تحت پوشش ۲۳۰ شرکت و موسسه حمل و نقل کالا حمل شده است .

  |

  در شهرستان فاروج ۱۲.۶ کیلومتر راه روستایی (محورهای آق چشمه ، زینکانلو ، محمدآباد و احسان آباد) ، در شهرستان بجنورد ۹.۶ کیلومتر راه روستایی (محورهای ایوب ، یزدان آباد و حسن آباد) و در شهرستان بام و صفی آباد ۷.۷ کیلومتر راه روستایی ( محورهای بانی در و زنفت) احداث و آسفالت شده است .

  |

  نظرات کاربران