در حال بارگذاری ...

صدور بیش از ۱۱۷ هزار معاینه فنی خودروهای سنگین در استان خراسان رضوی

در مراکز معاینه فنی علاوه بر بازدیدهای ظاهری شامل کیفیت آج لاستیک‌ها ، شیشه‌ها و آینه‌ها ، چراغ‌ها ، کمربند ایمنی ، کپسول آتش‌نشانی ، مخزن سوخت ، درب‌ها و موارد ایمنی داخلی خودرو ، آزمون‌های مکانیزه شامل تست ترمز ، لغزش جانبی چرخ‌ها ، تست آلاینده‌ها ، کیلومتر شمار و تست نور صورت می‌پذیرد .

به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت : از ابتدای امسال تاکنون ۱۱۷ هزار و ۲۱۷ برگه معاینه فنی در مراکز معاینه فنی استان صادر شده است .

جعفر شهامت گفت : در راستای ارتقای ایمنی در تردد جاده ای ، حفظ محیط زیست از آلودگی ، کاهش ترافیک ناشی از نقص خودرو در جاده‌ها ؛ تمامی وسائط نقلیه سنگین ملزم به داشتن برگه معاینه فنی هستند .

وی با بیان اینکه توجه به هوای پاک و حفظ محیط زیست سالم از برنامه‌ها و سیاست‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای است ، گفت : از ابتدای امسال تاکنون ۱۴ هزار و ۴۶۵ دستگاه انواع خودروی سنگین به‌دلیل عدم استانداردهای لازم نتوانستند معاینه فنی برای خودروهای خود دریافت کنند .

شهامت اذعان کرد : در مراکز معاینه فنی علاوه بر بازدیدهای ظاهری شامل کیفیت آج لاستیک‌ها ، شیشه‌ها و آینه‌ها ، چراغ‌ها ، کمربند ایمنی ، کپسول آتش‌نشانی ، مخزن سوخت ، درب‌ها و موارد ایمنی داخلی خودرو ، آزمون‌های مکانیزه شامل تست ترمز ، لغزش جانبی چرخ‌ها ، تست آلاینده‌ها ، کیلومتر شمار و تست نور صورت می‌پذیرد .

وی افزود : با توجه به متصل بودن تمامی مراکز فنی به سامانه سیمفا (سامانه یکپارچه معاینه فنی ایران) نتایج حاصل از تست خودروها رصد شده و در صورت عدم وجود مشکل گواهی معاینه فنی صادر می‌شود و با توجه به ارتباط سامانه معاینه فنی با سامانه صدور بارنامه و صورت‌وضعیت ، خودروهایی که فاقد معاینه فنی باشند قادر به دریافت بارنامه جهت حمل بار و صورت وضعیّت برای نقل و انتقال مسافر در محورهای مواصلاتی کشور و خارج از کشور نخواهند بود .

وی با بیان اینکه در سطح استان ۱۵ مرکز معاینه فنی فعال است ، افزود : علاوه بر آن چهار مرکز معاینه فنی دیگر نیز در حال دریافت مراحل و مجوزهای قانونی هستند . امیدواریم با انجام صحیح معاینه فنی خودروها و کنترل سلامت فنی آنها گام مؤثری در افزایش ایمنی سفرهای جاده‌ای و کاهش آلودگی‌های زیست محیطی برداشته شود .
مطالب مرتبط

امیدواریم با انجام صحیح معاینه فنی خودروها و کنترل سلامت فنی آنها گام موثری در افزایش ایمنی سفرهای جاده ای و کاهش آلودگی های زیست محیطی برداشته شود .

|

تعمیر و نصب ۲۰۰ عدد چراغ چشمک زن و فلش سولار و اجرای روشنایی نقطه ای ۲۰ تقاطع از دیگر اقدامات انجام شده توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در یازده ماهه سالجاری می باشد .

|

یکی از ملزومات مهم ایمنی جاده‌ای که نقشی ارزنده در کاهش حوادث و تسهیل سفرهای برون شهری دارد اجرای خط کشی و نقوش ترافیکی است که در انتقال پیام‌های اطلاعاتی - هشداری به طور بصری به کاربران و رانندگان نقشی مهم دارند ، در مقاطعی از محورهای استان اجرا می شود .

|

در ۲ سال اخیر ۱۵ دستگاه ماشین آلات و تجهیزات راهداری به ناوگان حمل و نقل جاده‌ای استان افزوده شد و ۶ دستگاه جدید نیز تا پایان سال خریداری می‌شود .

|

به پاس تلاش‌های بی‌وقفه راهداران ، در زمستان و در تمام فصول سال ، احترام و قدردانی خود را نثارشان می‌کنیم . راهداران در قلب زمستان با برف و کولاک می جنگند تا زمستان چهره ای مهربان تر از خود نشان دهد .

|

نظرات کاربران