در حال بارگذاری ...
 • صدور بیش از ۱۱۷ هزار معاینه فنی خودروهای سنگین در استان خراسان رضوی

  در مراکز معاینه فنی علاوه بر بازدیدهای ظاهری شامل کیفیت آج لاستیک‌ها ، شیشه‌ها و آینه‌ها ، چراغ‌ها ، کمربند ایمنی ، کپسول آتش‌نشانی ، مخزن سوخت ، درب‌ها و موارد ایمنی داخلی خودرو ، آزمون‌های مکانیزه شامل تست ترمز ، لغزش جانبی چرخ‌ها ، تست آلاینده‌ها ، کیلومتر شمار و تست نور صورت می‌پذیرد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت : از ابتدای امسال تاکنون ۱۱۷ هزار و ۲۱۷ برگه معاینه فنی در مراکز معاینه فنی استان صادر شده است .

  جعفر شهامت گفت : در راستای ارتقای ایمنی در تردد جاده ای ، حفظ محیط زیست از آلودگی ، کاهش ترافیک ناشی از نقص خودرو در جاده‌ها ؛ تمامی وسائط نقلیه سنگین ملزم به داشتن برگه معاینه فنی هستند .

  وی با بیان اینکه توجه به هوای پاک و حفظ محیط زیست سالم از برنامه‌ها و سیاست‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای است ، گفت : از ابتدای امسال تاکنون ۱۴ هزار و ۴۶۵ دستگاه انواع خودروی سنگین به‌دلیل عدم استانداردهای لازم نتوانستند معاینه فنی برای خودروهای خود دریافت کنند .

  شهامت اذعان کرد : در مراکز معاینه فنی علاوه بر بازدیدهای ظاهری شامل کیفیت آج لاستیک‌ها ، شیشه‌ها و آینه‌ها ، چراغ‌ها ، کمربند ایمنی ، کپسول آتش‌نشانی ، مخزن سوخت ، درب‌ها و موارد ایمنی داخلی خودرو ، آزمون‌های مکانیزه شامل تست ترمز ، لغزش جانبی چرخ‌ها ، تست آلاینده‌ها ، کیلومتر شمار و تست نور صورت می‌پذیرد .

  وی افزود : با توجه به متصل بودن تمامی مراکز فنی به سامانه سیمفا (سامانه یکپارچه معاینه فنی ایران) نتایج حاصل از تست خودروها رصد شده و در صورت عدم وجود مشکل گواهی معاینه فنی صادر می‌شود و با توجه به ارتباط سامانه معاینه فنی با سامانه صدور بارنامه و صورت‌وضعیت ، خودروهایی که فاقد معاینه فنی باشند قادر به دریافت بارنامه جهت حمل بار و صورت وضعیّت برای نقل و انتقال مسافر در محورهای مواصلاتی کشور و خارج از کشور نخواهند بود .

  وی با بیان اینکه در سطح استان ۱۵ مرکز معاینه فنی فعال است ، افزود : علاوه بر آن چهار مرکز معاینه فنی دیگر نیز در حال دریافت مراحل و مجوزهای قانونی هستند . امیدواریم با انجام صحیح معاینه فنی خودروها و کنترل سلامت فنی آنها گام مؤثری در افزایش ایمنی سفرهای جاده‌ای و کاهش آلودگی‌های زیست محیطی برداشته شود .
  مطالب مرتبط

  امیدواریم با انجام صحیح معاینه فنی خودروها و کنترل سلامت فنی آنها گام موثری در افزایش ایمنی سفرهای جاده ای و کاهش آلودگی های زیست محیطی برداشته شود .

  |

  تمام تلاش را برای ارائه خدمات بهتر از گذشته به مردم و دو بخش راهداری و حمل و نقل با برنامه ریزی می کنیم و با اقتدار برای خدمات دهی به مردم پای کار هستیم .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، دبیر ستاد حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری از حمایت ویژه این ستاد از فعالیت های ...

  |

  بازرسان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و ادارات شهرستانی به صورت مستمر نسبت به بازدید از این مجتمع ها و در کنار آن ۳۳ باب نمازخانه بین راهی مستقر در مجتمع های خدماتی و رفاهی ، تیر پارک ها و پایانه های مرزی اقدام نموده و در جهت رفع مشکلات و نواقصات رایزنی های لازم به صورت ...

  |

  در حال حاضر بیش از ١٢٠ کیلومتر از مصوبات سفر مقام عالی استان در حال اجرا بوده و امید است به همت راهداران به زودی به بهره برداری برسد .

  |

  نظرات کاربران