در حال بارگذاری ...
 • صدور بیش از ۱۱۷ هزار معاینه فنی خودروهای سنگین در استان خراسان رضوی

  در مراکز معاینه فنی علاوه بر بازدیدهای ظاهری شامل کیفیت آج لاستیک‌ها ، شیشه‌ها و آینه‌ها ، چراغ‌ها ، کمربند ایمنی ، کپسول آتش‌نشانی ، مخزن سوخت ، درب‌ها و موارد ایمنی داخلی خودرو ، آزمون‌های مکانیزه شامل تست ترمز ، لغزش جانبی چرخ‌ها ، تست آلاینده‌ها ، کیلومتر شمار و تست نور صورت می‌پذیرد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت : از ابتدای امسال تاکنون ۱۱۷ هزار و ۲۱۷ برگه معاینه فنی در مراکز معاینه فنی استان صادر شده است .

  جعفر شهامت گفت : در راستای ارتقای ایمنی در تردد جاده ای ، حفظ محیط زیست از آلودگی ، کاهش ترافیک ناشی از نقص خودرو در جاده‌ها ؛ تمامی وسائط نقلیه سنگین ملزم به داشتن برگه معاینه فنی هستند .

  وی با بیان اینکه توجه به هوای پاک و حفظ محیط زیست سالم از برنامه‌ها و سیاست‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای است ، گفت : از ابتدای امسال تاکنون ۱۴ هزار و ۴۶۵ دستگاه انواع خودروی سنگین به‌دلیل عدم استانداردهای لازم نتوانستند معاینه فنی برای خودروهای خود دریافت کنند .

  شهامت اذعان کرد : در مراکز معاینه فنی علاوه بر بازدیدهای ظاهری شامل کیفیت آج لاستیک‌ها ، شیشه‌ها و آینه‌ها ، چراغ‌ها ، کمربند ایمنی ، کپسول آتش‌نشانی ، مخزن سوخت ، درب‌ها و موارد ایمنی داخلی خودرو ، آزمون‌های مکانیزه شامل تست ترمز ، لغزش جانبی چرخ‌ها ، تست آلاینده‌ها ، کیلومتر شمار و تست نور صورت می‌پذیرد .

  وی افزود : با توجه به متصل بودن تمامی مراکز فنی به سامانه سیمفا (سامانه یکپارچه معاینه فنی ایران) نتایج حاصل از تست خودروها رصد شده و در صورت عدم وجود مشکل گواهی معاینه فنی صادر می‌شود و با توجه به ارتباط سامانه معاینه فنی با سامانه صدور بارنامه و صورت‌وضعیت ، خودروهایی که فاقد معاینه فنی باشند قادر به دریافت بارنامه جهت حمل بار و صورت وضعیّت برای نقل و انتقال مسافر در محورهای مواصلاتی کشور و خارج از کشور نخواهند بود .

  وی با بیان اینکه در سطح استان ۱۵ مرکز معاینه فنی فعال است ، افزود : علاوه بر آن چهار مرکز معاینه فنی دیگر نیز در حال دریافت مراحل و مجوزهای قانونی هستند . امیدواریم با انجام صحیح معاینه فنی خودروها و کنترل سلامت فنی آنها گام مؤثری در افزایش ایمنی سفرهای جاده‌ای و کاهش آلودگی‌های زیست محیطی برداشته شود .
  مطالب مرتبط

  بازسازی و نصب تابلو علائم هشدار دهنده جاده‌ای به تعداد ۳۴۶ مورد بازسازی و نصب بیش از ۸۰۰ متر گاردریل و تامین ۶ کیلومتر روشنایی محور نقده محمدیار با همکاری اداره برق این شهرستان از جمله فعالیت های مهم این اداره کل در سال گذشته است .

  |

  عمده کالای حمل شده شامل سنگ آهن ، گندله ، آهن اسفنجی ، کنستانتره سنگ آهن ، سیمان و مواد نفتی بوده که بوسیله ۲۳۰۰۰ دستگاه انواع وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین اعم از کامیون ، کامیونت و تریلر ، تحت پوشش ۲۳۰ شرکت و موسسه حمل و نقل کالا حمل شده است .

  |

  در شهرستان فاروج ۱۲.۶ کیلومتر راه روستایی (محورهای آق چشمه ، زینکانلو ، محمدآباد و احسان آباد) ، در شهرستان بجنورد ۹.۶ کیلومتر راه روستایی (محورهای ایوب ، یزدان آباد و حسن آباد) و در شهرستان بام و صفی آباد ۷.۷ کیلومتر راه روستایی ( محورهای بانی در و زنفت) احداث و آسفالت شده است .

  |

  پس از بارندگی‌های اخیر با تلاش نیروهای راهداری ریزش برداری در محورهای جنوب استان انجام و از انسداد محور جلوگیری به عمل آمده است .

  |

  در سال گذشته ۲۴ میلیون تن کالا توسط ناوگان حمل و نقل باری استان به نقاط مختلف کشور حمل شده است که این آمار بیش از ۱۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۲ افزایش داشته است .

  |

  نظرات کاربران