در حال بارگذاری ...
 • اجرای خط کشی ۳۴۸۰ کیلومتر از محورهای مواصلاتی خراسان جنوبی

  این اقدامات تنها بخشی از عملیات صورت گرفته در راستای افزایش ایمنی محورهای استان است و عملیاتی نظیر احداث ، تعمیر و نگهداری سیستم روشنایی محورها ، شانه سازی ، اصلاح شیب شیروانی ، ایجاد منطقه عاری از مانع در کنار راه ها ، لکه‌گیری ، آرام سازی جریان ترافیک با نصب سرعتکاه و همچنین اجرای شیار لرزاننده از دیگر اقدامات اجرایی در راستای افزایش ایمنی راه‌ها و کنترل سرعت است که این اداره کل در انجام آن اهتمام ویژه‌ای داشته و دارد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی از اجرای خط کشی ۳۴۸۰ کیلومتر از محورهای استان از ابتدای سال جاری خبر داد .

  محمد فدوی گفت : از ابتدای سال ۱۴۰۲ تاکنون بیش از ۳۴۸۰ کیلومتر از محورهای مواصلاتی خراسان‌جنوبی خط کشی شده که برای اجرای این حجم از عملیات بیش از ۸۳۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و استانی هزینه شده‌ است . کاهش سوانح جاده‌ای همواره یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های اجتماعی بوده است که لازمه تحقق این امر ، نصب و بهبود انواع علائم و تجهیزات ایمنی راه در کنار فرهنگ سازی و تشویق کاربران جاده به رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی است .

  فدوی یادآور شد : با توجه به نقش کلیدی تابلو و علائم در هدایت ترافیک و انتقال پیام به رانندگان به‌منظور ایجاد آمادگی و فرصت لازم برای واکنش در برابر خطرات احتمالی ، این اداره کل همواره اهتمام ویژه‌ای در نگهداری ، تعمیر و نصب تابلوها و علائم ایمنی در محورهای استان داشته است به‌طوری که از آغاز سال جاری ، تاکنون بیش از ۷۵۰۰ عدد تابلو و علائم ایمنی و همچنین ۷۶۰ مترمربع تابلو اطلاعاتی در جاده‌های استان نصب گردیده‌ است .

  معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی در پایان اشاره کرد : این اقدامات تنها بخشی از عملیات صورت گرفته در راستای افزایش ایمنی محورهای استان است و عملیاتی نظیر احداث ، تعمیر و نگهداری سیستم روشنایی محورها ، شانه سازی ، اصلاح شیب شیروانی ، ایجاد منطقه عاری از مانع در کنار راه ها ، لکه‌گیری ، آرام سازی جریان ترافیک با نصب سرعتکاه و همچنین اجرای شیار لرزاننده از دیگر اقدامات اجرایی در راستای افزایش ایمنی راه‌ها و کنترل سرعت است که این اداره کل در انجام آن اهتمام ویژه‌ای داشته و دارد .
  مطالب مرتبط

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان انگوت گفت : ۹۵ کیلومتر از محورهای مواصلاتی این شهرستان در ۸ ماهه گذشته خط ...

  |

  هدف از خط کشی راه‌ها ، منظم کردن حرکت وسایل نقلیه ، آگاهی دادن به استفاده کنندگان از راه و راهنمایی آنها است .

  |

  یکی از ملزومات مهم ایمنی جاده‌ای که نقشی ارزنده در کاهش حوادث و تسهیل سفرهای برون شهری دارد اجرای خط کشی و نقوش ترافیکی است که در انتقال پیام‌های اطلاعاتی - هشداری به طور بصری به کاربران و رانندگان نقشی مهم دارند، در مقاطعی از محورهای استان اجرا می‌شود .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان بروجرد گفت : باهدف ایمن سازی ، ۱۹۵ کیلومتر خط کشی محورهای مواصلاتی این ...

  |

  بازسازی و نصب تابلو علائم هشدار دهنده جاده‌ای به تعداد ۳۴۶ مورد بازسازی و نصب بیش از ۸۰۰ متر گاردریل و تامین ۶ کیلومتر روشنایی محور نقده محمدیار با همکاری اداره برق این شهرستان از جمله فعالیت های مهم این اداره کل در سال گذشته است .

  |

  نظرات کاربران