در حال بارگذاری ...
 • جابجایی بیش از ۳۱۸ هزار مسافر در راه آهن زاگرس از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه

  نفر کیلومتر ثبت شده در ۱۰ ماه امسال ۶۳ میلیون ۳۵۱ هزار کیلومتر بوده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راه آهن زاگرس از جابه‌جایی بیش از ۳۱۸هزار مسافر در راه آهن زاگرس طی مدت ۱۰ ماه سال جاری خبر داد . 

  حسن زیودار گفت : از ابتدای امسال تا پایان دی ماه ۳۱۸ هزار و ۸۱نفر در راه آهن زاگرس جابه‌جا شده‌اند . جابجایی این تعداد مسافر در بازه زمانی یادشده به وسیله ۴ هزار ۶۸۷ رام قطار انجام شده است .

  زیودار تاکید کرد : نفر کیلومتر ثبت شده در ۱۰ ماه امسال ۶۳ میلیون ۳۵۱ هزار کیلومتر بوده است .

  یکی از نواحی ۲۱ گانه راه آهن جمهوری اسلامی ایران است که اداره کل راه آهن زاگرس ماموریت بهره برداری از شبکه و تجهیزات آن به منظور ارائه خدمات حمل و نقل بار در شبکه ریلی و همچنین حفاظت از حریم خطوط و ایستگاه های حوزه استحفاظی شوشتر و هفت تپه تا تنگ هفت استان لرستان به طول ۲۲۵ کیلومتر و با محوریت ایستگاه تشکیلاتی اندیمشک را بر عهده دارد .
  مطالب مرتبط

  راه آهن زاگرس یکی از نواحی نوزده‌گانه راه آهن جمهوری اسلامی ایران است که اداره کل راه آهن زاگرس مأموریت بهره برداری از شبکه و تجهیزات آن به‌منظور ارائه خدمات حمل و نقل بار در شبکه ریلی و همچنین حفاظت از حریم خطوط و ایستگاه‌های حوزه استحفاظی شوشتر و هفت تپه تا تنگ هفت استان ...

  |

  راه‌آهن ناحیه زاگرس به دلیل تلاقی کوه‌های زاگرس با جلگه خوزستان و پل ارتباطی به بنادر خرمشسهر، آبادان، بندر امام خمینی، ماهشهر و خلیج فارس از اهمیت بالایی در خطوط ریلی کشور برخوردار است و نقش مهمی در جابه‌جایی بار و مسافر به تهران و مناطق مرکزی کشور دارد .

  |

  در ۳ ماهه فصل پاییز با تامین منابع مالی بهتر ناشی از وصول مطالبات شرکت راه آهن ، ۶ صورت وضعیت شرکت های مالک لکوموتیو پرداخت شد که این میزان پرداخت ، در سنوات گذشته تا کنون بی نظیر و بنا به نظر شرکت های حمل و نقل ریلی اقدامی جهادی و خوب بوده که در افزایش آماده به کاری لکوموتیوها ...

  |

  تعداد واگن های بارگیری ۶۶ و تعداد واگن های تخلیه را ۶۹ واگن بود و ۶۰۶ قطار باری ایجاد شده است که در مقایسه با پارسال که این رقم ۵۶۳ مورد بود رشد ۸ درصدی نشان می دهد .

  |

  هموطنان برای کسب اطلاعات بیش‌تر می‌توانند به صورت شبانه‌روزی با سامانه اطلاع‌رسانی راه‌آهن به شماره ۰۲۱۵۱۴۹ تماس بگیرند یا به پایگاه اینترنتی rai.ir مراجعه نمایند .

  |

  نظرات کاربران