در حال بارگذاری ...
 • مجتمع بندری نگین ظرفیت بی بدیل بوشهر برای تحقق توسعه دریامحور

  مساحت اراضی بندر بوشهر اکنون ۵۷ هکتار است که با هدف رفع محدودیت مکانی برای فعالیت سرمایه گذاران از سنوات گذشته توسعه بندر بوشهر در مجتمع بندری نگین پیش بینی شده است . در این زمینه اقدام‌های ارزشمندی برای تامین زیرساخت های مجتمع بندری نگین و ورود بخش خصوصی به این مجتمع انجام شده که از جمله آنها می توان به پروژه جاده و پل دسترسی اشاره کرد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: در بازدید معاون حقوقی رئیس جمهور از بندر بوشهر با تمرکز بر مجتمع بندری نگین به عنوان فرصتی بی بدیل برای تحقق توسعه دریامحور ، مقرر شده صدور مجوز زیست محیطی این مجتمع بندری به صورت ویژه و با حضور مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست بررسی شود .

  محمد شکیبی نسب در تشریح این خبر اظهار داشت : تاکنون در راستای سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب و اجرا طرح توسعه دریامحور در بنادر استان بوشهر اقدام‌های ارزشمندی از سوی اداره کل بنادر و دریانوردی استان انجام گرفته و در بندر بوشهر نیز مجتمع بندری نگین تنها فرصت پیش رو برای تحقق توسعه دریامحور است .

  وی بیان کرد : مساحت اراضی بندر بوشهر اکنون ۵۷ هکتار است که با هدف رفع محدودیت مکانی برای فعالیت سرمایه گذاران از سنوات گذشته توسعه بندر بوشهر در مجتمع بندری نگین پیش بینی شده است . در این زمینه اقدام‌های ارزشمندی برای تامین زیرساخت های مجتمع بندری نگین و ورود بخش خصوصی به این مجتمع انجام شده که از جمله آنها می توان به پروژه جاده و پل دسترسی اشاره کرد .

  وی افزود : اکنون ۵۰ درصد جاده مجتمع بندری نگین آماده بهره برداری شده و انتظار می رود بخش باقیمانده از مسیر همراه با پل فلزی تا خردادماه سال آینده آماده بهره برداری شود . در تامین برق موردنیاز مجتمع بندری نگین تخصیص اعتبار لازم انجام شده و اکنون فرایند تهیه اسناد مناقصه در حال انجام است .

  مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر عنوان کرد : در بحث تاسیسات زیربنایی مجتمع یاد شده با هدف دسترسی مناسب به زون های واگذار شده به بخش خصوصی ، بودجه آسفالت تاسیسات زیربنایی تامین شده است . در مسیر توسعه بندر بوشهر توافقنامه‌های بسیار خوبی با سرمایه گذاران بخش خصوصی انجام شده که از آذرماه تا به امروز نزدیک به چهار تفاهمنامه به مبلغ ۳۶ هزار میلیارد ریال به امضا رسیده است .

  وی بیان کرد : یکی از برنامه‌های تعریف شده برای مجتمع بندری نگین ، ترانزیت مشتقات نفتی است که با استقبال بسیار خوب فعالان این عرصه مواجه شده و این مهم اکنون در مرحله نهایی آماده‌سازی زیرساخت‌ قرار دارد . حسب پیگیری‌های انجام شده برای مجتمع بندری نگین در تمامی زمینه‌ها کار در مسیر قانونی خود و بخوبی پیش می رود .

  وی اظهار کرد : با این وجود یکی از مشکلات برای توسعه مجتمع بندری نگین ، موضوع دریافت مجوز محیط زیستی است که با حضور معاون حقوقی رئیس جمهور در بندر بوشهر کل محدوده مدنظر مورد بازدید قرار گرفته است .

  مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت : در این ارتباط مقرر شده در نشستی با حضور مسئولان سازمان محیط زیست صدور مجوز محیط زیستی تمامی ۵۱۰ هکتار از مجتمع بندری نگین به طور ویژه بررسی شود . امید است با صدور این مجوز زیست محیطی، اراضی مدنظر مطابق با طرح توسعه جامع بندر بوشهر در مجتمع بندری نگین به فعالان بخش خصوصی واگذار شود .

  شکیبی نسب اظهار کرد : با انجام این اقدامات کلیدی و بسیار مهم زمینه رشد بیش از پیش بندر بوشهر ، ایجاد فرصت های اشتغال برای جوانان و رشد فعالیت های دریانوردی و بندرداری به نحو مطلوبی فراهم خواهد شد .
  مطالب مرتبط

  عامل اصلی در ترافیک ایجاد شده فعال شدن مجتمع بندری نگین در ترانزیت مشتقات نفتی است که با هدف رونق بندر بوشهر از ماه گذشته عملیاتی شده است .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ در جریان بازدید معاونان سازمان‌ ملی بهره وری و سازمان بنادر از بنادر بوشهر ، پیشرفت فیزیکی جاده دسترسی مجتمع بندری ...

  |

  بدون تردید همزمانی ابلاغ سیاست های کلی سند توسعه دریامحور با روند اجرا زیرساخت های مجتمع بندری نگین ، نویدبخش حمایت‌های ویژه از این پروژه و تحقق توسعه شتابان بندر بوشهر است .

  |

  خروج بیش از ۹۱ درصد کالاهای متروکه رسوبی سنواتی ، خروج تمامی کالا و کانتینر خطرناک متروکه رسوبی سنواتی و پیگیری جهت تعیین تکلیف و خروج سایر کالاهای متروکه از طریق برگزار جلسات مستمر با نهادهای نظارتی و امنیتی از دیگر اقدامات مهم صورت پذیرفته است .

  |

  امید است با اجرای این تفاهمنامه شاهد افزایش عملکرد و رونق بیش از پیش بندر بوشهر باشیم . شرکت توسعه خدمات دریایی و بندری سینا از نخستین شرکت هایی است که با احداث اسکله ۳۰۰ متری در مجتمع بندری نگین ورود داشته و پیشران در ورود سرمایه گذاران بخش خصوصی به این مجتمع محسوب می‌شود .

  |

  نظرات کاربران