در حال بارگذاری ...
 • کامیون و تریلی ها به سامانه سپهتن مجهز می شوند

  بر اساس برنامه ششم توسعه به ازای هر ۱۰ هزار وسیله نقلیه ۳۱ درصد کاهش تصادفات پیش‌بینی شده و تاکنون نیز اقداماتی برای تحقق این هدف انجام شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی گفت : تا کنون ۲۶۱ نقطه پر تصادف توسط سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای برطرف شده است و در نشست کمیسیون ایمنی راه ها مصوب شد که کامیون و تریلی ها به سامانه سپهتن مجهز شوند .

  کمال هادیان‌فر در خصوص مصوبات نشست کمیسیون ایمنی راه‌های کشور که با حضور وزیر راه و شهرسازی و سایر اعضای کمیسیون برگزار شد ، یکی از مسائل مهم در حوزه جابه‌جایی جاده‌ای بار و مسافر را تصادفات دانست و گفت : بر اساس برنامه ششم توسعه به ازای هر ۱۰ هزار وسیله نقلیه ۳۱ درصد کاهش تصادفات پیش‌بینی شده و تاکنون نیز اقداماتی برای تحقق این هدف انجام شده است .

  هادیانفر با بیان اینکه رشد وسایط نقلیه و ترددها در بیش از ۲۰۰ هزار کیلومتر راه و ۱۴۴۰ شهر کشور را شاهد هستیم ، افزود : کمیسیون ایمنی راه‌های کشور پیشگیری از تصادفات ، رسیدگی به موقع در تصادفات و کاهش آن را در دستور اصلی کار خود قرار داده است . در این نشست گزارشی از آمار تصادفات طی ۹ ماه ارائه شد و طبق این گزارش ، نرخ رشد تصادفات در ماه‌های اخیر سال جاری نسبت به ماه‌های ابتدایی سال ، روند نزولی را طی کرده و تمام تلاش خود را برای کاهش اثر بخش تصادفات به ویژه در دو ماه پیش رو انجام خواهیم داد تا نرخ صفر را در رشد تصادفات تجربه کنیم .

  دبیر کمیسیون ایمنی راه‌های کشور ادامه داد : اصلاح نقاط پرحادثه و طرح زمستانی از دیگر موضوعات این نشست بود . با توجه به اینکه در فصل زمستان قرار داریم و نقاط شمال ، غرب و مرکزی کشور در بسیاری مواقع با برف و باران همراهند و در معرض احتمال وقوع بهمن قرار دارند ، سازمان راهداری ، پلیس ، دستگاه‌های امدادی و هلال احمر و ... گزارشی از اقدامات و برنامه‌های خود را در فصل زمستان ارائه دادند.

  وی در ادامه به وجود ۳ هزار و ۲۰۰ نقطه پرحادثه‌ اشاره کرد و گفت : ۸۷۷ نقطه از این نقاط ، پر تصادف است و مصوب شده است سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با استفاده از منابع مولدسازی حداقل ۴۰۰ نقطه را اصلاح و برطرف کند . تا کنون ۲۶۱ نقطه پر تصادف توسط سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اصلاح و برطرف شده و مابقی نقاط نیز باید تا پایان سال اصلاح و برطرف شود .

  معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی یادآور شد : بر اساس برنامه هفتم توسعه کاهش ۵۰ درصدی تصادفات پیش‌بینی شده و با توجه به مصوبات امروز از جمله برگزاری جلسه با ۱۰ استانی که بیشترین آمار تصادفات را داشتند ، با حضور استانداران ، وزیر راه و شهرسازی و وزیر کشور امیدواریم به نتایج خوبی دست یابیم . نصب دوربین در راه‌های کشور به صورت BOT از طریق بخش خصوصی با فراخوان سازمان راهداری و نهایی شدن سامانه سپهتن که ۳۸۶ هزار کامیون و تریلی را تحت پوشش قرار دهد ، از دیگر مصوبات این جلسه بود .
  مطالب مرتبط

  با توجه به محدود بودن اعتبارات دولتی و گستردگی دامنه خدمات و اقدامات ، باید از ظرفیت بخش خصوصی در سیاستگذاری‌ها و ارائه خدمات به نحو مطلوب بهره برد و دولت باید با سیاستگذاری ، موانع پیش روی فعالیت سرمایه‌گذاران بخش را تسهیل کند . با توجه به نیاز کشور به افزایش ناوگان ...

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی از بسیج همه‌جانبه امکانات و ظرفیت‌های قانونی موجود برای ارتقا ایمنی و کاهش تصادفات ...

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، تردد بین استانی از ابتدای طرح تا چهاردهم فروردین ۴۲ میلیون و ۶۲۸ هزار و ۱۲۶ وسیله نقلیه بوده که از کاهش دو درصدی نسبت به مدت ...

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، در بازه زمانی ده روزه از اجرای طرح سفرهای نوروزی سال ۱۴۰۳ ، میزان تعداد تردد مسافر در پایانه‌های مرزی کشور از ۴۶۵ هزار نفر ...

  |

           

  |

  نظرات کاربران