در حال بارگذاری ...
 • توافق نهایی با هند برای توسعه بندر چابهار

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، امروز در مذاکره بین وزیر راه و شهرسازی کشورمان با وزیر امور خارجه هند ، توافق نهایی با هند برای توسعه بندر چابهار صورت گرفت .

  امروز دوشنبه در دیدار و مذاکره مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی با سوبرامانیام جایشنکار ، وزیر امور خارجه هند ضمن مذاکره در خصوص اقدامات گذشته برای تجهیز بندر چابهار ، در خصوص توسعه این بندر توافق نهایی صورت گرفت .

  وزیر راه و شهرسازی در این دیدار با پیشنهاد تشکیل کمیته مشترک حمل ونقل برای گسترش همکاری ها بین دو طرف بیان داشت : تشکیل این کمیته کاری موجب فعال شدن ظرفیت های ترانزیت و استفاده از کریدور شمال - جنوب خواهد شد .

  در این دیدار سوبرامانیام جایشنکار ، وزیر امور خارجه هند بر آمادگی این کشور برای سرمایه گذاری های جدید در حوزه های حمل ونقل و ترانزیت در ایران تأکید کرد و از مهرداد بذرپاش برای سفر به هند دعوت کرد .

  یکی از برنامه‌های توسعه‌ای دولت در بندر چابهار ، توسعه فاز دوم بندر شهید بهشتی و تأمین تجهیزات راهبردی برای ارتقای ظرفیت تخلیه و بارگیری است .

  در حال حاضر احداث زیرساخت‌های فاز اول بندر شهید بهشتی چابهار به اتمام رسیده و تجهیزات بندری آن در حال تکمیل است .

  پنجم دی امسال مهرداد بذرپاش ، وزیر راه و شهرسازی در سفر به استان سیستان و بلوچستان ، ضمن بازدید از زیرساخت‌ها ، تجهیزات بندری و دریایی و پروژه‌های لجستیکی بندر چابهار ، دستور آغاز عملیات اجرایی ۵ پروژه بزرگ سرمایه گذاری بخش خصوصی با اعتبار ۴۰ هزار میلیارد ریال در بندر چابهار را صادر کرد .
  مطالب مرتبط

  افزایش همکاری در حوزه‌های حمل‌نقل و ترانزیت ، امیدبخش آینده روشن همکاری‌های دو کشور قدرتمند آسیا است .

  |

  کریدور بزرگراهی نوار ساحلی کشور به طول ۱۸۵۰ کیلومتر از پسابندر در استان سیستان و بلوچستان آغاز و پس از عبور از استان‌های هرمزگان و بوشهر به شلمچه در استان خوزستان منتهی می‌شود .

  |

  طرح جامع ترانزیتی حدود دو دهه بین دو کشور در حال بحث و بررسی است و مقرر شد این موضوع نیز در دستور کار قرار گیرد و در سفر رئیس‌جمهور به عراق به مراحل نهایی برسد .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت : در سال گذشته ، حدود یک میلیون تن کالای معدنی و ساختمانی از مبدأ بندر چابهار ...

  |

  بندر چابهار در حوزه‌های صادرات ، ترانزیت ، ترانشیپ و کاپوتاژ رشد قابل توجهی را تجربه کرد به طوریکه صادرات کالا در سال ۱۴۰۲ با افزایش ۲.۵ برابری و به میزان یک میلیون و ۱۱ هزار و ۹۳۰ تن انجام پذیرفت .

  |

  نظرات کاربران