در حال بارگذاری ...
 • در سال ۲۰۲۳ رشد تجارت دریابرد دنیا ۴.۸ درصد و بیش از ۱۱ میلیارد تن بوده است

  بر اساس آمار سال ۲۰۲۳ ، رشد متوسط اقتصاد دنیا ۳ درصد ، رشد تجارت دریابرد دنیا ۴.۸ درصد و بیش از ۱۱ میلیارد تن بوده و ظرفیت تناژ ۸۰ هزار فروند کشتی‌های اقیانوس پیمای دنیا ، ۲ میلیارد و ۳۳۷ میلیون تن بوده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، علی اکبر صفایی در همایش توسعه دریامحور و گرامیداشت روز ملی حمل و نقل دریایی و بندری که با حضور مهرداد بذرپاش ؛ وزیر راه و شهرسازی ، محمدرضا رضایی کوچی ؛ رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ، برخی استانداران استان‌های ساحلی و جامعه دریایی و بندری کشور برگزار شد ، اظهار داشت : امروز شروع موثرتر بخش خصوصی در حوزه فعالیت های دریایی و بندری را شاهد خواهیم بود و جذب بسیار خوب سرمایه گذاری صورت گرفته که در راستای اهداف دولت مردمی است .

  وی افزود : بر اساس آمار سال ۲۰۲۳ ، رشد متوسط اقتصاد دنیا ۳ درصد ، رشد تجارت دریابرد دنیا ۴.۸ درصد و بیش از ۱۱ میلیارد تن بوده و ظرفیت تناژ ۸۰ هزار فروند کشتی‌های اقیانوس پیمای دنیا ، ۲ میلیارد و ۳۳۷ میلیون تن بوده است .

   

   

   

   

   
   
   
   
   
  مطالب مرتبط

  دولت در حوزه دریایی و حمل و نقل دریایی دو رویکرد داشته است و با توجه به اینکه فعالیت های دریایی عموما در حوزه بین المللی است ، بنابراین در بخش تجارت دریابرد باید به حمل و نقل بین المللی دریایی ارائه خدمت کنیم و از دنیا عقب نمانیم .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، محمدرضا رضایی کوچی در همایش توسعه دریامحور و گرامیداشت روز ملی حمل و نقل دریایی و بندری که با حضور مهرداد بذرپاش ؛ وزیر راه و ...

  |

  ایران می تواند با بهره گیری مدبرانه از ساحل ، پسکرانه و جزایر متعدد و متنوع خود، در آبهای پیرامونی خلیج فارس دریای عمان و دریای خزر و با حضور مؤثر در فراساحل، دریا و اقیانوس و بهره گیری از آنها - به عنوان یک پیشران و محور توسعه - جایگاه شایسته‌ای در منطقه و جهان برای خود احراز ...

  |

  باید نیاز مالی و پشتیبانی سازمان بنادر و دریانوردی در راستای تحقق سیاست‌های کلی توسعه دریامحور برطرف شود و هیچ گونه کمبودی در حوزه نیروی انسانی در حوزه دریایی نداشته باشد و از نیروهای دریایی متخصص در این زمینه بهره‌گیرد و به سمت آموزش تخصص در حوزه دریا حرکت کند .

  |

  با انجام مطالعات اقتصادی و اجتماعی صورت گرفته در حوزه جزایر کشور ، سال آینده با تمرکز بر دو جزیره ، راهبرد توسعه اقتصادی و جمعیتی جزایر را عملیاتی خواهیم کرد .

  |

  نظرات کاربران