در حال بارگذاری ...
 • به دنبال افزایش توان تخلیه و بارگیری و انبارش کالا در بندر امام هستیم

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان ۹ قرارداد و تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری به ارزش بیش از ۹۰ هزار میلیارد ریال در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام‌ خمینی (ره) منعقد شد . 

  گرایلو در ادامه افزود : چهار فقره تفاهم‌نامه به ارزش بیش از ۲۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال بین اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در زمینه‌های افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا و بهره وری فرآیند ورود و خروج کالاهای اساسی منعقد شد .

  وی با اشاره به استقبال این اداره کل از مشارکت بخش خصوصی توانمند در توسعه روساخت‌های بندری و افزایش ظرفیت‌های بازرگانی افزود : این تفاهم‌نامه‌ها در زمینه احداث مخازن نگهداری فرآورده‌های نفتی به ظرفیت ۴٠ هزار متر مکعب ، احداث پالایشگاه تولید هیدروکربن سبک ، سامانه پرتودهی گاما و خطوط انتقال آب نمک پتروشیمی اروند با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به امضا رسید .
   

   

   

   

   

   
   
   
   
  خبرنگار : سید علی سید صدر
   
   
   
   
  مطالب مرتبط

  بیش از ۷۰ درصد واردات کالاهای اساسی کشور از منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) انجام می‌شود ؛ همچنین ۹۰ درصد واردات برخی اقلام اساسی از طریق این بندر انجام می‌شود که در تامین امنیت غذایی کشور تاثیر مستقیمی دارد .

  |

  با انعقاد این قراردادها ضمن ایجاد فضای استاندارد مبتنی بر شاخص‌های بین‌المللی ، ظرفیت منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی (ره) به‌عنوان یک کانون تجاری مهم در شمال غربی خلیج فارس نیز گسترش خواهد خواهد یافت .

  |

  در سال گذشته اخذ مجوز انعقاد قرارداد به ارزش ۷۰ هزار و ۴۰۴ میلیارد ریال و انعقاد تفاهم‌نامه‌های سرمایه‌گذاری با شرکت‌های بخش خصوصی به ارزش ۳۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال در بندر امام خمینی(ره) انجام شد .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به انجام بیش از سه میلیون و ۸۱۴ هزار متر مکعب حجم لایروبی طی ...

  |

  عملیات حفاری در محورهای اصلی و تثبیت بستر آن با مصالح از جمله اقدامات مهم در مراحل اجرایی این پروژه است .

  |

  نظرات کاربران