در حال بارگذاری ...
 • انجام بیش از ۲۳ هزار معاینه فنی خودروی سنگین و نیمه سنگین در استان اردبیل

  هدف از تاسیس مراکز معاینه فنی کاهش آلودگی هوای ناشی از تردد خودروها و افزایش ایمنی تردد خودروها است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت : بیش از ۲۳ هزار  خودروی سنگین و نیمه سنگین در ۷ ماه گذشته به مراکز معاینه فنی استان اردبیل مراجعه کرده‌اند .

  رضا شیرین زاده در بازدید از مرکز معاینه فنی شهرستان اردبیل گفت : از تعداد وسایل نقلیه مذکور تعداد ۲۰ هزار و ۹۵۳ خودرو در معاینه قبول و موفق به اخذ برگه معاینه فنی شده و همچنین ۲ هزار و۵۳۶ خودروی مابقی نیز در طی فرآیند مذکور مردود شده اند .

  وی با بیان اینکه ۱۸ هزار و ۶۳۲ خودرو در معاینات فنی اولیه و ۲ هزار و ۳۲۱ خودرو نیز در معاینات فنی بعد از اصلاح عیوب خودرو قبول شده‌اند ، افزود : در مرحله اول افزایش و در مرحله دوم کاهش ۴ درصدی را نشان می‌دهد .

  شیرین زاده با بیان اینکه کلیه وسایل نقلیه موتوری اعم از سنگین و نیمه سنگین موظف هستند در دوره‌های زمانی مشخص و منظم نسبت به انجام آزمون معاینات فنی ، ایمنی و آلایندگی در مراکز مجاز معاینه فنی اقدام کنند ، عنوان کرد : هدف از تاسیس مراکز معاینه فنی کاهش آلودگی هوای ناشی از تردد خودروها و افزایش ایمنی تردد خودروها است .

  وی فعالیت ۴ مرکز معاینه فنی خودروهای سنگین و نیمه سنگین را در استان اردبیل یادآور شد و اظهار کرد : از این تعداد ۳ مرکز در شهرستان اردبیل و یک مرکز نیز در شهرستان پارس آباد در حال خدمات‌رسانی به مردم هستند .

  معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل مدت اعتبار برگه‌های معاینه فنی صادر شده را برای خودروهای سنگین ونیمه سنگین با عمر ۱۰سال برابر ۶ ماه اعلام کرد و افزود : این اعتبار برای خودروهای با عمر بالای ۱۰ سال برابر ۳ ماه است . بر اساس قانون هوای پاک دوره معافیت انجام معاینه فنی ، از زمان تولید برای وسایل نقلیه سنگین شخصی و دولتی چهار سال و برای وسایل نقلیه عمومی یک سال است .
  مطالب مرتبط

  در این طرح به کنترل مواردی از جمله کالیبراسیون تجهیزات آزمون ، کنترل حضور مستمر مدیر فنی مراکز در هر شیفت کاری ، کنترل عملکرد تجهیزات آزمون‌ها و همچنین بررسی تجهیزات ایمنی موجود پرداخته شده است .

  |

  از ابتدای سال تاکنون در مجموع ۳۶ بازدید در قالب ۱۲ بازدید دوره‌ای از هر یک از مراکز معاینه فنی خودروی سنگین استان انجام شده است .

  |

  عملیات تعریض و بهسازی این محور از سال ۹۸ آغاز شد و در آذرماه سال جاری به پایان رسید که خط‌کشی ، بلوک مفصلی و نصب تابلو ایمنی و علایم هشداردهنده نیز در برنامه‌های بعدی اجرا می‌شود .

  |

  رعایت الزامات حمل بارهای ترافیکی بدلیل حفظ و حراست از راه‌ها بعنوان سرمایه‌های ملی ، تأمین ایمنی لازم در سطح راه‌ها و تسهیل در تردد و جلوگیری از بروز هرگونه اختلال ترافیکی بسیار حائز اهمیت است که شرکت‌های حمل و نقل و رانندگان باید توجه ویژه‌ای به رعایت این نکات داشته باشند ...

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان هشترود گفت : با صدور ۱۵ هزار و ۲۰۵ برگ بارنامه ، شرکت‌های هشترودی ۲۰۲ ...

  |

  نظرات کاربران